ADV
Religia

Strażacy z Powiatu Brzeskiego na spotkaniu opłatkowym z biskupem Andrzejem Jeżem

W niedzielne popołudnie 17 grudnia 2023 r. biskup Andrzej Jeż spotkał się ze strażakami z Województwa Małopolskiego, na spotkaniu opłatkowym. Było wspólne śpiewanie kolęd, łamanie się opłatkiem i tradycyjne składanie sobie życzeń.

– Gdyby Syn Boży nie stał się człowiekiem, nie stał się jednym z nas, nie zamieszkał pośród nas, to wielkie uniwersum wszechświata byłoby osamotnione, puste, bezsensowne […]

Życzę wam wszystkim tego, abyście w okresie świąt Bożego Narodzenia, ale także w ciągu całego nadchodzącego nowego roku w swoich środowiskach rodzinnych budowali silne relacje […]

Życzę wszystkim tutaj obecnym, abyśmy przede wszystkim zauważali tą potężną miłującą obecność Boga, która ujawniła się mocą Ducha Świętego w Jezusie Chrystusie. Nie ma świąt bez narodzenia Jezusa Chrystusa, jest tylko święto konsumpcji, bez osoby, która nadaje temu wszystkiemu sens.” – mówił biskup Andrzej Jeż do zgromadzonych strażaków.

W uroczystościach uczestniczyli strażacy PSP, druhny i druhowie strażaków OSP, Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze oraz sympatycy straży pożarnej.


foto: OSP Tymowa
IB / Diecezja Tarnowska

Biskup Tarnowski Andrzej Jeż na spotkaniu opłatkowym z udziałem straży z Województwa Małopolskiego [17.12.2023]

blank

Podobne artykuły

Back to top button