ADV
1
Wiadomości

Strażacy zmagali się ze skutkami burz w Powiecie Brzeskim / 17 lipca 2021 r. / zdjęcia

Kilkadziesiąt interwencji odnotowali w sobotę 17 lipca 2021 r. wieczorem strażacy z terenu Powiatu Brzeskiego. To efekt obfitych opadów deszczu i burzy jaka przeszła nad Brzeskiem oraz Gminami Borzęcin i Szczurowa. Wg wskazań stacji meteo znajdującej się w Brzesku – intensywność opadu dochodziła nawet do 90 litrów deszczu na godzinę.

Czytelnicy zgłaszają nam że na terenie Gminy Brzesko zostały połamane drzewa m.in. na rynku w Szczepanowie oraz na ul. Głowackiego w Brzesku. Dzięki szybkiej interwencji strażaków udało się usunąć konary tarasujące jezdnię.

Najtrudniejsza sytuacja miała miejsce na północy powiatu – na terenie Gmin Szczurowa i Borzęcin. Tam w wielu miejscach doszło do powalenia drzew na drogę wojewódzką nr 768, co sprawiało poważne zagrożenia i utrudnienia w ruchu. Zerwany został także dach na domu mieszkalnym w miejscowości Rury Rysie.

– Zostaliśmy zadysponowani do usuwania skutków nawałnicy, która przeszła nad gminami Szczurowa oraz Borzęcin. Pierwsze zgłoszenie dotyczyło powalonych drzew na DW 768 w miejscowości Rudy- Rysie. Do tego zdarzenia wyjechały zastępy GBA oraz SRt.

Podczas prowadzonych działań, zastęp GBA został przedysponowany do zabezpieczenia zerwanego pokrycia dachowego na budynku mieszkalnym również w Rudy- Rysiu.

Zastęp SRt po zakończeniu działań na Drodze Wojewódzkiej, został skierowany do usunięcia powalonego drzewa, które tarasowało dojazd do posesji – informują na swoim profilu strażacy z OSP Szczurowa.


foto: PSP Brzesko – nadesłane / foto Adam Kwaśniak
IB

Zdjęcia

Podobne artykuły

Back to top button