ADV
Wiadomości
Trending

Strzelce Małe. Naprawione przełomy na drodze wojewódzkiej / zdjęcia i video

W minionym tygodniu zostały naprawione przełomy na  odcinku drogi wojewódzkiej nr 964 na przebiegającym przez miejscowości Uście Solne i Strzelce Małe w Gminie Szczurowa.

Bardzo mokry 2023 r. spowodował, że droga w tym miejscu co raz bardziej się zapadała. Różnica poziomów miała miejscami po kilkadziesiąt centymetrów. Kilkudziesięciometrowej długości podłużne uskoki na drodze były szczegolnie niebezpieczne dla motocyklistów, którzy przy dużej prędkości mogli ich zwyczajnie nie zauważyć.

Oprócz doraźnych prac  mających poprawić bezpieczeństwo użytkowników drogi Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie od 2023 r. roku prowadzi prace projektowe, które mają na celu rozwiązanie problemu osuwania się drogi na tym odcinku. W celu kompleksowego rozwiązania problemu związanego z osiadaniem korpusu drogowego na przedmiotowym odcinku drogi (zsuwy boczne), Zarząd zlecił opracowanie pełnej dokumentacji projektowej na przebudowę drogi wraz z pozyskaniem zgody na realizację robót. Umowa z jednostką projektową została zwarta w dniu 22.11.2023 r. z terminem realizacji 16 miesięcy od dnia podpisania umowy. W międzyczasie ZDW będzie czynił starania o pozyskanie środków finansowych na realizację robót budowlanych przedmiotowego zadania.


IB

Po remoncie

VIDEO

Zdjęcia

Przed remontem

Podobne artykuły

Back to top button