ADV
Sport

Strzeleckie zmagania na bieleckim piekiełku

W niedzielę 21 stycznia 2024r. odbyła się kolejna, już XXII edycja Turnieju Strzeleckiego „Snajper”. Od 22 lat z małą przerwą spowodowaną pandemią, wójt gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak gromadzi wokół bieleckiej strzelnicy pasjonatów strzelectwa sportowego, obejmując patronat nad wydarzeniem, fundując puchary i nagrody, ale także samemu strzelając. Turniej przyciąga całe rodziny i zachęca do spędzania wolnego czasu aktywnie w gronie sympatyków strzelectwa sportowego. O atrakcyjności zawodów świadczy frekwencja na bieleckim „piekiełku” – na niedzielnych zawodach pojawiło się 60 zawodników wraz ze swoimi rodzinami. Na listach startowych zapisali się nie tylko mężczyźni, ale również kobiety, młodzież i dzieci. Wszyscy zostali ugoszczeni gorącym bigosem, kiełbaską z grilla, a w oczekiwaniu na swoją próbę strzelecką, lepili bałwany i bawili się rodzinnie na śniegu.

Sam turniej poprowadził gospodarz strzelnicy w Bielczy i prezes miejscowego koła LOK – Zygmunt Szawernoga wraz z sędziami pomocniczymi. Słowa powitania do uczestników wygłosił Przewodniczący Rady Gminy Borzęcin Czesław Małek życząc wszystkim „celnego oka” i dobrej zabawy. Chętni do udziału w turnieju przybyli z terenu całego powiatu brzeskiego. Wśród nich nie mogło zabraknąć Prezesa Zarządu Rejonowego LOK Brzesko, Mariana Lamberta.

Zasady turnieju obligowały do oddania 3 strzałów próbnych i 10 punktowanych do tarczy ustawionej w odległości 50 m z broni małokalibrowej typu KBKS. Dzieci próbowały swoich sił pod opieką instruktorów LOK.
Wśród pań najlepszą okazała się Aleksandra Bilska (83pkt.), drugi wynik osiągnęła Lucyna Kapa również z 83 punktami, jednak z mniejszą ilością tzw. „dziesiątek”, a na trzecim miejscu uplasowała się Monika Kubala (80 pkt.). Rywalizację mężczyzn wygrał Krzysztof Stec (93 pkt.), drugą lokatę zdobył Zbigniew Szawernoga (91 pkt.), a trzecią Zygmunt Szawernoga (90 pkt.). Wyróżniono także najmłodszego uczestnika zawodów, z największą liczbą punktów, a był nim Tymon Szawernoga (36 pkt.).

Organizatorami wydarzenia byli: Wójt Gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak, który ufundował również pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe, koło LOK w Bielczy z Zygmuntem Szawernogą na czele oraz Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie.

Na zakończenie wójt Kwaśniak wręczając nagrody podziękował wszystkim za udział i pogratulował osiągniętych wyników.

foto: Andrzej Gruca

GOK Borzęcin

Podobne artykuły

Back to top button