ADV
Wiadomości

Świąteczna paczka dla mieszkańców z terenów objętych wojną w Ukrainie

Świąteczna paczka dla mieszkańców z terenów objętych wojną w Ukrainie
Policjanci i pracownicy z Komisariatu Policji Tarnów Centrum zorganizowali akcję pomocy dla dzieci zamieszkujących tereny ziem ukraińskich, na których aktualnie prowadzone są działania wojenne. Dary w postaci żywności, słodyczy, zabawek, przyborów szkolnych, środków higienicznych, zostały przekazane do punktu pomocy Mała Oaza we Lwowie.

Mała Oaza jest prowadzona przy parafii św. Michała Archanioła we Lwowie przez Edwarda. Choć Lwów jest daleko od frontu, wolontariusze z tego miasta nie zapominają o swoich rodakach walczących na wschodzie. Transporty darów wyjeżdżają z Małej Oazy co najmniej raz miesiącu. Trafiają one głównie do rodzin z dziećmi mieszkającymi bezpośrednio przy linii frontu.

Tarnowscy policjanci współpracują z Edwardem od samego początku wojny na Ukrainie. Zostało już przeprowadzone kilkanaście zbiórek darów, które dotarły do Małej Oazy. Pomysł zaangażowania do akcji szkół powstał, kiedy w okresie ostatnich Świąt Bożego Narodzenia zwrócili się do nas uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych z Gromnika. Przygotowali wówczas paczki dla dzieci z Ukrainy, jako prezent na Mikołaja. Wszystkie trafiły do najbardziej potrzebujących dzieci, które zostały z rodzinami w miejscowościach przyfrontowych. Największą nagrodą okazały się przesłane przez Edwarda zdjęcia szczęśliwych dzieci, które otrzymały mikołajkowe prezenty od polskich wolontariuszy. Uśmiech, który pojawia się na twarzach ukraińskich dzieci ma szczególny wydźwięk zwłaszcza, gdy wokół ich domów co chwilę słychać syreny alarmowe, wybuchające pociski, a mieszkańcy uciekają do piwnic i schronów. To wszystko przekazuje w swoich relacjach bezpośrednich Edward.

Tym razem ponad 100 paczek z prezentami dla rodzin i dzieci ukraińskich przekazane zostały na Święta Wielkanocne kalendarza gregoriańskiego, które w tym roku przypada 16.04. Zebrana gotówka w kwocie 2000 złotych została przeznaczona na zakup podstawowych produktów żywnościowych dla rodzin. Mamy nadzieję, że przyniosą one radość i pozwolą choć na chwilę zapomnieć tym ludziom o koszmarze wojny.

Nie udałoby się to, gdyby nie zaangażowanie dzielnicowych z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum i ich bardzo dobrej współpracy ze szkołami. Efekty przerosły najśmielsze oczekiwania – w akcję zaangażowały się:
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi w Tarnowie ul. Bandrowskiego 4
Szkoła Podstawowa nr 2 w Tarnowie ul. Szewska 7
Szkoła Podstawowa im. hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnowcu
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Heleny Marusarz w Woli Rzędzińskiej
Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Ładnej
Szkoła Podstawowa im. Heleny Marusarzówny w Pogórskiej Woli
Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Lisiej Górze
Szkoła Podstawowa im. Św. Kingi w Łukowej
Szkoła Podstawowa w Śmignie
Szkoła Podstawowa w Rzepienniku Biskupim
Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku

Grono darczyńców powiększyli; policjanci i pracownicy Komisariatu Policji Tarnów-Centrum, druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych w Szynwałdzie i Lisiej Górze, a także Przemysław Pieczka Kierownik Magazynu Jeronimo Martins Polska S.A., przedsiębiorcy; Import Autokarów Grzegorz Mądel, Usługi Turystyczne i Regularny Przewóz Osób Jacek Mądel, Del-Bus SP Zoo Piotr Mądel.

ZA CO GORĄCO, Z CAŁEGO SERDUCHA WAM WSZYSTKIM DZIĘKUJEMY!!!

To jednak nie koniec, akcja jest cały czas kontynuowana. Chętni do włączenia się w nią mogą skontaktować się ze swoim dzielnicowym, a on podpowie, jak to zrobić. Przekazane dary z pewnością trafią tam, gdzie ta pomoc jest najbardziej oczekiwana i potrzebna.


Tarnowska Policja

blank

Podobne artykuły

Back to top button