Religia

Światowy Dzień Chorego 2020

Parafialny Oddział Caritas oraz młodzież ze Szkolnego Koła Caritas z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Brzesku co roku pamięta o chorych. Z okazji Światowego Dnia Chorego wolontariusze odwiedzili 45 osób którymi opiekują się rodziny.

Jak zawsze przyjmowani byli serdecznie, a nawet ze wzruszeniem. Nie krył go twardy człowiek, były żołnierz Armii Krajowej, Sybirak, członek Światowego Związku Żołnierzy AK, major Krzysztof Zasada.

– Jestem wzruszony i ucieszony tą wizytą. Wielce dziękuję za pamięć. Są takie dni, kiedy samotność doskwiera i czeka się na kontakt z drugim człowiekiem.

Chorzy i ich opiekunowie czekają na te wizyty, na rozmowę, chcą się podzielić swoimi troskami, wspomnieniami, radościami i pogodą ducha, które wypływają z głębokiej wiary i zaufania Bogu. To bardzo budujące, że potrafią odnaleźć nadzieję w cierpieniu, pokazują co naprawdę liczy się w życiu.

Młodzi ludzie, uczniowie ZSP i opiekująca się Szkolnym Kołem Caritas pani mgr Dorota Duda co roku chętnie uczestniczą w tym wydarzeniu, jak również inicjują wiele innych akcji charytatywnych, niosąc uśmiech, dobre słowo i symboliczne upominki.

Istotą obchodów Dnia Chorego jest jednak modlitwa. Dlatego zawsze w tym dniu przed południem w naszym kościele jest sprawowana msza święta z sakramentem namaszczenia. Uczestniczą w niej chorzy, którym stan zdrowia na to pozwala, ich rodziny, opiekunowie.

Galeria zdjęć <==

miłosierdzie.net.pl

Tagi
Pokaż więcej
Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast
Close