ADV
Religia

Światowy Dzień Chorego w Sanktuarium w Porąbce Uszewskiej – program / 11 lutego 2023 r.

W sobotę 11 lutego 2023 r. przypada Światowy Dzień Chorego. Również w Sanktuarium w Porąbce Uszewskiej, od samego rana chorzy, cierpiący i opiekujący się nimi, będą mogli uczestniczyć w nabożeństwach.

– W naszym Sanktuarium w Porąbce Uszewskiej będziemy przeżywać kolejny raz uroczystości związane zarówno z odpustem Matki Bożej z Lourdes jak i trzydziestym pierwszym Światowym Dniem Chorego – mówi ks. Józef Golonka, proboszcz i kustosz Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w Porąbce Uszewskiej.

Starajmy się w miarę możliwości umożliwić przybycie chorym do naszego Sanktuarium, a przede wszystkim duchowo.

– Nie wszyscy mogą jechać do Lourdes, ale przecież Porąbka Uszewska nie jest daleko. My również tutaj w Porąbce czekamy – dodaje ks. Józef Golonka.

Uroczystości przewodniczyć będzie bp dr Stanisław Salaterski.

Główne Uroczystości połączone z procesją różańcową do Groty rozpoczną się o godz. 16.30.

Poprzedzi je modlitewne czuwanie od godz. 15.00.

Od 1993 r. w całym Kościele obchodzi się specjalny Światowy Dzień Chorego. Zwyczaj organizowania Dnia Chorego w Sanktuarium NMP z Lourdes w Porąbce Uszewskiej sięga lat dwudziestych XX wieku. Na kilka lat przed II wojną światową spotkania z chorymi odbywały się w bogatej oprawie artystycznej.

W sanktuarium w Porąbce Uszewskiej co roku odbywa się Msza św., połączona z procesją i specjalnym błogosławieństwem, udzielanym każdemu choremu na wzór błogosławieństwa w Lourdes. W nabożeństwie przeznaczonym dla chorych i starszych z całej okolicy, celebrowanym zazwyczaj przez kapłana, bierze udział kilkaset osób, a liczba ich z roku na rok wzrasta.

PLAKAT

Podobne artykuły

Back to top button