ADV
WiadomościWideo
Trending

„Święty Mikołaj dla Seniora” – listy podopiecznych z DPS w Borzęcinie

Jeśli masz ochotę i czujesz się na siłach – możesz zostać Świętym Mikołajem. Ruszyła kolejna edycja ogólnopolskiej akcji „Święty Mikołaj dla Seniora”. Choć do Bożego Narodzenia pozostało jeszcze wiele czasu, już teraz można pomyśleć o prezentach i o tym by otworzyć serca na ludzi którym w życiu wiedzie się nieco gorzej. To okazja, by spełnić skromne marzenia seniorów – w tym także podopiecznych z Domu Pomocy Społecznej w Borzęcinie. W czasie finałów akcji, organizowanych między 6 grudnia a Wigilią, podopieczni domów pomocy społecznej otrzymają podarunki.

Listy jakie napisali do Świętego Mikołaja podopieczni z Regionalne Centrum Rehabilitacji i Pomocy Społecznej w Borzęcinie są wzruszające, a potrzeby skromne. Tak naprawdę marzą przede wszystkim o bliskości. Warto dołączyć do akcji i sprawić im wiele radości, przygotowując dla nich świąteczny prezent.

Jak możesz wesprzeć akcję „Święty Mikołaj dla Seniora”

Wybierz list od seniora
Na stronie https://listy.swietymikolajdlaseniora.pl/wybierz-list <== w zakładce wybierz list znajdziesz listy z marzeniami i potrzebami, napisane przez podopiecznych placówek zrzeszonych w ramach akcji. Aby znaleźć listy z DPS w Borzęcinie – wybierz Borzęcin na liście wszystkie miasta, a następnie naciśnij filtruj. Następnie postępuj zgodnie z wytycznymi.

Możesz wybrać jeden lub więcej listów i zrealizować indywidualny prezent, dedykowany wybranej osobie, który zostanie jej wręczony w dniu finału akcji.

Pamiętaj, że każdy list to indywidualne marzenia konkretnego człowieka, a misją akcji jest zadbanie o to, by obdarowani mogli poczuć się wyjątkowo. Dlatego tak istotne jest stworzenie prezentu w pełni odpowiadającego na treść listu.

Harmonogram

27.10.2023- publikacja listów na stronie
8-10.11.2023 – potwierdzenie realizacji paczki
13.11.2023 – powtórna publikacja listów niepotwierdzonych
19-21.11.2023 – potwierdzenie realizacji listów, które powróciły
do 28.11.2023 – dostarczenie paczek do placówek
06.12.2023-24.12.2023 – finały w placówkach
06.12.2023-13.01.2024 – fotorelacje od placówek

Tegoroczne listy od seniorów pojawiły się na stronie „Święty Mikołaj dla Seniora” 27 października. Od tego dnia, wszystkie chętnie osoby, które zdecydują się dołączyć do inicjatywy, będą mogły wybrać, czyje marzenia chcą spełnić. Do 10 listopada wszyscy Mikołajowie będą mieli czas na potwierdzenie zrealizowania listu – jeśli ktoś zrezygnuje, list wróci do puli – w ten sposób organizator akcji zadba o to, by każdy senior otrzymał swój prezent.

Każdy Święty Mikołaj jest zobowiązany, by dostarczyć prezent do placówki zamieszkiwanej przez wybranego seniora do dnia 30 listopada. Paczkę można wysłać kurierem lub jeśli dana placówka wyrazi zgodę, dostarczyć osobiście. Prezenty rozdawane są podczas finału akcji, od 6 do 24 grudnia.

O akcji

Inicjatywa Święty Mikołaj dla Seniora powstała w 2018 roku z chęci i potrzeby pomocy osobom starszym i samotnym, zamieszkującym domy opieki. Na przestrzeni lat i kolejnych edycji akcji, okazało się jednak, że tego typu placówki, poza osobami w podeszłym wieku, zamieszkują także osoby z niepełnosprawnościami intelektualnymi oraz fizycznymi, także młodsze. Z uwagi na cel projektu, którego głównymi założeniami są: walka z samotnością i wykluczeniem, zwrócenie uwagi na potrzeby placówek opiekuńczych, a przede wszystkim chęć budowania i dzielenia się tym, co dobre i piękne, zamiast dzielenia ludzi na starszych i młodszych, organizatorzy akcji zadecydowali o objęciu akcją każdej osoby zamieszkującej ośrodki opieki długoterminowej (które zgłosiły się do udziału w akcji), bez względu na wiek.

swietymikolajdlaseniora.pl

Podobne artykuły

Back to top button