ADV
Wiadomości
Trending

Sytuacja epidemiologiczna w Powiecie Brzeskim / 20-21 sierpnia 2020 r.

Aż o 10 osób zwiększyła się liczba zakażonych koronawirusem w Powiecie Brzeskim w okresie od czwartku 20 sierpnia do piątku 21 sierpnia 2020 r. Łączna liczba zakażonych wzrosła z 102 do 112 osób (przy czym liczba aktywnych zakażeń to 40). W czwartek sanepid poinformował o 3 nowych zakażeniach w Gminie Brzesko, 1 w Gminie Szczurowa, 1 w Gminie Dębno oraz 1 w Gminie Borzęcin, Natomiast w piątek pojawiła się o kolejnych czterech zakażeniach, z czego 2 zakażenia w Gminie Brzesko oraz 2 w Gminie Iwkowa.

Zmiana zasad opieki nad osobami w izolacji domowej

Pacjenci przebywający w izolacji domowej na terenie Powiatu Brzeskiego są objęci opieką SP ZOZ w Brzesku. Osoby objęte izolacją domową (weryfikacja na podstawie wykazu otrzymanego ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie) mogą uzyskać informacje: dzwoniąc pod nr tel. 690 579 130 (czynny w dni powszednie od godz. 8:00 do 15:00) lub przesyłając wiadomość na adres mail: poz.rejestracja@spzoz-brzesko.pl.

W ramach sprawowanej opieki wyznaczona osoba będzie koordynowała działania związane m.in. wydawaniem skierowań na badania wymazowe w kierunku obecności wirusa SARS-COV-2; przekazywała informacje dot. terminu wykonania badania wymazowego; wydawaniu pacjentom zwolnień lekarskich, w związku z COVID-19 (ZUS ZLA); wydawaniu Kart Ozdrowieńca.

Zakażenia w Powiecie Brzeskim / 20-21 sierpnia 2020 r.

W okresie od 20 do 21 sierpnia 2020 r. w Powiecie Brzeskim potwierdzono łącznie 10 nowych przypadków koronawirusa. Aktualnie w nowej fali zachorowań w Powiecie Brzeskim jest aż 40 aktywnych przypadków koronawirusa. Jak wynika z danych udostępnionych przez Powiatową Stację Sanitarno–Epidemiologiczną w Brzesku z grupy aktywnych zakażeń w izolacji przebywa 36 osób, a hospitalizacji zostało poddanych 4 osoby.

Liczba zakażonych zamiast spadać nadal notuje kolejne rekordy. Od ponad tygodnia w skali kraju liczba zakażeń oscyluje w okolicy 600-850 osób (w piątek 21 sierpnia to rekordowe 903 potwierdzone zakażenia). Prawdopodobnie do końca miesiąca średnia dobowa liczba zachorowań przekroczy 1000 osób. Dlatego warto być odpowiedzialnym – zarówno w trosce o własne zdrowie, jak i zdrowie innych osób.

Pełna treść komunikatu WSSE Kraków / 21 sierpnia 2020 r. / godz. 8.00 <==

Zakażeni

Do dnia 21 sierpnia 2020 r. na terenie Polski stwierdzono 60,281 przypadki zakażenia koronawirusem. W wyniku zakażenia koronawirusem zmarło 1,938 osób. W Małopolsce zakażonych jest łącznie 6 145 osób. Liczba zmarłych z terenu Województwa Małopolskiego wynosi 116 osób – w tym 10 osób, których zgony były z innych przyczyn niż COVID-19. Jedna trzecia wszystkich zgonów w Małopolsce dotyczy Powiatu Bocheńskiego.

Zmarli

Niestety spośród osób zakażonych na chwilę obecną w Powiecie Brzeskim są cztery osoby zmarłe. W środę 15 kwietnia 2020 r. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie poinformował o śmierci 79-letniej kobiety z Powiatu Brzeskiego zakażonej koronawirusem. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Zmarła miała choroby współistniejące. Kobieta była hospitalizowana w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. W sobotę 9 maja 2020 r. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie poinformował o śmierci 69-letniego mężczyzny z Powiatu Brzeskiego, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19.

W statystykach dziennych Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna wykazuje także zgony dwóch osób zakażonych koronawirusem (kobieta i mężczyzna), których śmierć nastąpiła z innych przyczyn niż wirus COVID-19. Kobieta była mieszkanką Gminy Brzesko, natomiast mężczyzna mieszkańcem Gminy Borzęcin.

Ozdrowieńcy

Wśród wielu przygnębiających informacji związanych z epidemią koronawirusa pojawiają się czasami również te, które dają nadzieję. W komunikatach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Krakowie pojawiły się informacje o ozdrowieńcach. W tej grupie jest już 2 212 osób. W Powiecie Brzeskim 68 osób. Ozdrowieniec, to osoba nie mająca objawów choroby, ale mogąca jeszcze zarażać. Ozdrowieniec nie jest jeszcze osobą zdrową.

Testy

Liczba badań w kierunku SARS-CoV-2 wykonanych w laboratoriach współpracujących z WSSE w Krakowie w ostatnich 24 godzinach: 2 691 (poprzednia doba: 2 954 ).

Ciekawe zestawienie danych statystycznych nt. epidemii koronawirusa w Polsce https://koronawirus-w-polsce.pl/ <==

Informacje Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brzesku – stan do dnia 21 sierpnia 2020 r.

Zakażonych – 112 osoby
Izolacja – 36 osoby
Hospitalizacja – 4
Ozdrowieńcy – 68
Osoby w kwarantannie – 166
Zgony – 4 (w tym 2 z powodu COVID-19)
Przypadki potwierdzone w poszczególnych gminach:
Gmina Brzesko – 46
Gmina Szczurowa – 4
Gmina Dębno – 14
Gmina Borzęcin – 15
Gmina Gnojnik – 9
Gmina Iwkowa – 14
Gmina Czchów – 10

Sytuacja epidemiologiczna w Powiecie Brzeskim – raporty dzienne za cały okres trwania epidemii <==

foto: zdjęcie ilustracyjne

IB / MUW

Podobne artykuły

Back to top button