ADV
Religia
Trending

Szczepanów pamięta i modli się za zmarłego Benedykta XVI

Jak informuje radio RDN Małopolska – 6 stycznia 2022 3 r. o godz. 15.30 w Szczepanowie zostanie Msza św. w intencji zmarełgo papieża seniora Benedykta XVI. Warto przypomnieć, że W 2003 roku kardynał Joseph Ratzinger odwiedził miejsce narodzin św. Stanisława, biskupa męczennika, patrona Polski.

– W piątek 6 stycznia o 15.30 zostanie odprawiona Msza św. za duszę śp. papieża seniora Benedykta XVI. Mamy za co dziękować. Jest to jedyne miejsce w diecezji tarnowskiej gdzie kardynał Ratzinger celebrował Mszę św. z okazji 750. rocznicy kanonizacji św. Stanisława – mówi proboszcz w Szczepanowie ks. prałat Władysław Pasiut.

W kościele jest fotel, w którym siedział kardynał Joseph Ratzinger, kiedy był w Szczepanowie. Umieszczono także zdjęcie kardynała w stroju w którym sprawował liturgię na tle bazyliki w Szczepanowie.

Ojciec Święty Jan Paweł II był zaproszony na uroczystości 750. rocznicy kanonizacji św. Stanisława, ale stan zdrowia papieża nie pozwalał, aby Jan Paweł II przyjechał do Polski, dlatego napisał list, a na uroczystości wysłał legata papieskiego, kardynała Josepha Ratzingera. Uczestniczył on w uroczystościach w Szczepanowie, a dzień później w Krakowie.

 

10 maja 2003 roku kardynał Joseph Ratzinger jako legat papieski był w Szczepanowie. Tam właśnie urodził się święty Stanisław, biskup męczennik, patron Polski. Więcej na ten temat można znaleźc w materiale:

Zmarł Benedykt XVI. Przed 19 laty gościł w Szczepanowie <==

 

rdn.pl

Podobne artykuły

Back to top button