ADV
Wiadomości
Trending

Szczepienia pracowników Szpitala w Brzesku szczepionką przeciw COVID-19

W środę 30 grudnia 2020r. w Szpitalu w Brzesku rozpoczęły się szczepienia pracowników ochrony zdrowia szczepionką przeciw COVID-19. Pierwsza dostawa szczepionek dotarła do szpitala około godziny 9 – 75 dawek szczepionki.

Punkt szczepień zlokalizowany jest na I piętrze. Kwalifikacja do szczepień odbywa się jednocześnie w dwóch gabinetach lekarskich.

Przed badaniem lekarskim osoba wypełnia ankietę kwalifikacyjną. Lekarz decyduje o możliwości zaszczepienia. Szczepienie wykonywane jest przez wykwalifikowaną pielęgniarkę posiadającą uprawnienie do wykonywania szczepień.

Gabinet zabiegowy jest w pełni wyposażony w konieczny sprzęt oraz co bardzo ważne zapewnione są warunki do prawidłowego transportu i przechowywania szczepionek zgodnie z zachowaniem łańcucha chłodniczego.

– W dniu dzisiejszym zostało zaszczepionych 40 pracowników a kolejne 35 osób będzie szczepionych jutro – informuje Monika Mikołajek-Burek rzecznik prasowy SP ZOZ w Brzesku.

Nad bezpieczeństwem osób szczepionych czuwa dwóch lekarzy przez 30 minut po podaniu szczepionki. Sprawną rejestrację zapewniają 2 rejestratorki, które wpisują dane do Krajowego Systemu Szczepień.

Kolejna dostawa szczepionek przewidywana jest w poniedziałek 4 stycznia 2021r.

SPZOZ Brzesko

Podobne artykuły

Back to top button