ADV
Wiadomości
Trending

Szczurowa. Służby ratunkowe odnalazły mężczyznę potrzebującego pomocy

Służby ratunkowe poszukiwały mężczyzny, który po rodzinnej kłótni wyszedł z domu, oznajmiając przy okazji domownikom, że odbierze sobie życie. Takie deklaracje służby traktują bardzo poważnie i dbają o to, aby potrzebujący otrzymali fachową pomoc i wsparcie.

W niedzielę 9 lipca 2023 r. około godz. 10.00 dyżurny brzeskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o zaginięciu mieszkańca powiatu brzeskiego. Na miejscu na policjantów oczekiwała rodzina zaniepokojona zachowaniem 31-latka. Okazało się, że mężczyzna po kłótni wyszedł z miejsca zamieszkania, przekazując domownikom niepokojącą informację o zamiarze odebrania sobie życia. Po zebraniu ważnych i pomocnych dla policjantów informacji służby rozpoczęły jego poszukiwania. W działaniach zaangażowani byli policjanci, strażacy oraz druhowie OSP. Patrole dokładnie sprawdziły okolice zamieszkania oraz miejsca ogólnodostępne. Po dwóch godzinach służby zauważyły mężczyznę odpowiadającemu rysopisowi zaginionego. Mundurowi wezwali na miejsce karetkę pogotowia, której załoga zabrała go do szpitala.

Jak pomóc osobie w kryzysie?
Pamiętajmy, że na terenie każdego powiatu znajduje się wiele instytucji m.in. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodek Interwencji Kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych.

Można także skorzystać z linii wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego bezpłatny telefon 800 70 2222. Szczegółowe informacje na stronie Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym: https://centrumwsparcia.pl/

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12 – bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży i opiekunów – wsparcie psychologiczne w sytuacji kryzysu.
Szczegółowe informacje na stronie https://brpd.gov.pl/dzieciecy-telefon-zaufania-rzecznika-praw-dziecka/

Małopolska Policja

Podobne artykuły

Back to top button