ADV
blank
EdukacjaWiadomości

Szczurowscy uczniowie pamiętają o Bohaterach / zdjęcia

„Szkoła pamięta” to akcja odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii Polski. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci nie tylko o bohaterach narodowych, ale także o tych lokalnych, którzy są związani z historią naszego regionu. W akcje co roku włączają się szkoły z terenu Gminy Szczurowa.

Galeria zdjęć SP Zaborów <==

Galeria zdjęć SP Szczurowa <==

SP w Szczurowej

Jak co roku w ramach Akcji „ Szkoła pamięta” przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, Klubu Wolontariusza oraz chętni uczniowie wraz z opiekunami odwiedzili miejscowy cmentarz, porządkowali groby, grabili liście, zapalali znicze oraz złożyli wiązanki, wyrażając tym samym szacunek spoczywającym w mogiłach. Wizyta na cmentarzu była duchowym przeżyciem dla wszystkich uczestników. Tak uczczono pamięć o tych, którzy od nas odeszli.

– Składamy podziękowania Urzędowi Gminy Szczurowa za pomoc finansową na zakup kwiatów i zniczy.

Podziękowania kierujemy również do Dyrektor Joanny Ozorki-Krawczyk, Ewy Borowiec oraz pracowników obsługi, którzy wspólnie z nami włączyli się przebieg akcji – składają podziękowania organizatorzy akcji ze szkoły w Szczurowej.

SP w Zaborowie

Przed uroczystością Wszystkich Świętych uczniowie i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Zaborowie porządkują mogiły na cmentarzu wojennym w Zaborowie oraz mogiły nauczycieli i osób zasłużonych dla Zaborowa.

Troską obejmujemy również pomniki i tablice upamiętniające ważne postaci i wydarzenia. Dzięki owocnej współpracy z pracownikami Urzędu Gminy w Szczurowej zakupiono kwiaty i znicze, które zostały złożone w miejscach pamięci narodowej.

– Tą droga dziękujemy bardzo serdecznie Rodzicom za włączenie się w przygotowanie akcji – dziękują za zaangażowanie organizatorzy akcji w SP w Zaborowie.

Zaborowska szkoła została zgłoszona do ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki ,,Szkoła pamięta 2022″.

Katarzyna Biedrońska / PSP Zaborów

blank

Podobne artykuły

Back to top button