Religia
Trending

Szopka w szczepanowskim Panteonie Świętych i Błogosławionych

Po raz kolejny w Szczepanowie można podziwiać szopkę bożonarodzeniową. Na ołtarzu polowym w  Panteonie Świętych i Błogosławionych pochodzących z diecezji tarnowskiej pojawiła się diorama przedstawiająca wyobrażenie miejsca narodzin Jezusa Chrystusa. Scena przedstawia złożenia pokłonu przez pasterzy oraz Mędrców ze Wschodu. Centralnym elementem szopki jest przedstawienie Świętej Rodziny – nowonarodzonego Jezusa, Maryi oraz Józefa. Jest także wół i osioł oraz owieczki, Gwiazdy Betlejemskiej i anioła. W latach ubiegłych bywało, że były również żywe zwierzęta.

Miejsce szczególnie ładnie prezentuje się po zmroku.

O Panteonie Świętych i Błogosławionych w Szczepanowie

W 2013 r. po północnej stronie bazyliki św. Marii Magdaleny i św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Szczepanowie rozpoczęto budowę Panteonu Świętych i Błogosławionych pochodzących z diecezji tarnowskiej oraz tych, którzy przyjęli imię Stanisław.

Przy arkadowych łukach stanęły figury świętych, zaś w północnej i zachodniej części Panteonu Monika Frątczak-Rodak wykonała freski przedstawiające Jezusa Miłosiernego, św. Jana Pawła II, św. s. Faustynę oraz 14 stacji drogi krzyżowej.

IB

 

VIDEO

 

ZDJĘCIA

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast