ADV
blank
Wiadomości
Trending

Szpital w Brzesku z mniejszą liczbą łóżek covidowych / 1 marca 2022 r.

Szpital Powiatowy w Brzesku otrzymał decyzję Wojewody Małopolskiego o zmniejszeniu liczby łóżek covidowych. Zmiany wchodzą od 1 marca. Od wtorku szpital przywraca normalne funkcjonowanie oddziału chorób płuc.

Szpital będzie zabezpieczał 33 łóżka dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2; nie mniej niż 7 łóżek intensywnej terapii dla dorosłych z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej, oraz 6 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem SARS-CoV-2.

– W związku z decyzją Wojewody Małopolskiego o zmniejszeniu liczby łóżek covidowych w SPZOZ w Brzesku informujemy, iż od dnia 01.03.2022 r. Oddział Chorób Płuc wznawia normalne funkcjonowanie – czytamy na stronie internetowej Szpitala w Brzesku.

Oddział covidowy w Szpitalu Powiatowym w Brzesku został uruchomiony w poniedziałek 8 listopada 2021 r., a już  10 listopada był w całości zapełniony. Od 27 listopada 2021 r. zgodnie z decyzją Wojewody Małopolskiego liczba łóżek covidowych w Szpitalu Powiatowym w Brzesku utrzymywała się na poziomie 68. Obejmował nie mniej niż 55 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2; nie mniej niż 7 łóżek intensywnej terapii dla dorosłych z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej, oraz 6 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem SARS-CoV-2.

IB / SPZOZ Brzesko

blank

Podobne artykuły

Back to top button