Wiadomości

Szpitalny Oddział Ratunkowy w Brzesku zamknięty z powodu pacjenta potencjalnie zakażonego koronawirusem

Pomimo wielu apeli o to, aby osoby podejrzewające u siebie zakażenie koronawirusem w żadnym wypadku nie zgłaszały się do lekarza rodzinnego ani na Szpitalny Oddział Ratunkowy – w poniedziałek 16 marca 2020 około godz. 17.00 na szpitalny oddział ratunkowy w Brzesku zgłosił się pacjent potencjalnie zakażony koronawirusem.

Z tego powodu Szpitalny Oddział Ratunkowy w Brzesku zostaje zamknięty do czasu przekazania pacjenta na oddział zakaźny i dekontaminacji pomieszczeń. Przewidywany czas zamknięcia – kilka godzin od godziny 17.40 dnia dzisiejszego.

Najbliższy szpitalny oddział ratunkowy znajduje się w Bochni przy ulicy Krakowskiej 31 w szpitalu powiatowym.

W związku z powyższym apelujemy aby mimo ogromnego stresu nie narażać niepotrzebnie lekarzy i placówek służby zdrowia. Należy postępować zgodnie z wytycznymi i kontaktować się bezpośrednio ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Brzesku. We współpracy z nimi pacjent zostanie przetransportowany do specjalistycznego szpitala zakaźnego. 

Co robić w sytuacji zagrożenia?

Osoby z podejrzeniem zakażenia koronawirusem w żadnym wypadku nie powinny się zgłaszać do lekarza rodzinnego ani do SOR-u!

Co więc powinny zrobić?

  • bezzwłocznie powiadomić telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną PSSE w Brzesku
    ul. Okocimska 44 32-800 Brzeskotel: 14 686 12 70
    email: brzesko@psse.malopolska.pl
  • zgłosić się do oddziału zakaźnego. Lista szpitalnych oddziałów chorób zakaźnych na terenie Małopolski znajduje się poniżej
  • zadzwonić na specjalną całodobową infolinię Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącej postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem: 800 190 590

 

SPZOZ Brzesko / IB

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast