TOPTOP
Powiat TarnowskiWiadomościWideo

Tarnów. Protest branży gastronomicznej, hotelarskiej, weselnej i muzycznej / zdjęcia / video

W poniedziałek 26 października 2020 r. w Tarnowie, na ulicy Adama Mickiewicza oraz Alejach Solidarności oraz odbył się protest właścicieli i pracowników branży gastronomicznej, hotelarskiej, weselnej i muzycznej. To odpowiedź na kolejne zaostrzenie restrykcji w związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem.

Protestujący blokowali ruch pojazdów przechodząc na przejściach dla pieszych. Utrudnienia te nie były jednak aż tak bardzo dotkliwe dla kierowców, ponieważ co jakiś czas pozwalano na przejazd samochodów.

Według rozporządzenia Rady Ministrów od soboty lokale gastronomiczne mogą świadczyć usługi jedynie na wynos. Nowe restrykcje będą obowiązywały przez najbliższe dwa tygodnie, ale z możliwością przedłużenia. To wg protestujących może przyczynić się do upadku ich firm, a wiele osób zatrudnionych na co dzień w branży gastronomicznej może stracić pracę. Branża domaga się m.in. wydłużenia godzin otwarcia lokali, zapewnienia finansowania wynagrodzeń pracowników i zwolnienia z obowiązku opłacania składek ZUS.

Na tle pozostałych powiatów Województwa Małopolskiego liczba zachorowań na koronawirusa jest stosunkowo niska. Niemniej służby sanitarne informują o wzroście liczby zakażeń. Przykładowo w Tarnowie od połowy października jest to codziennie od 30 do 50 nowych zakażeń.

IB

Fot. Maciej Mazur

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast