ADV
Wiadomości
Trending

Tarnowski Teatr wspiera licytacje dla Marcelka Kubali

Do instytucji które wspierają Marcelka Kubalę – 2 latka z Jadownik k. Brzeska walczącego o środki na transplantację wątroby i rehabilitację dołączył Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Na licytacje charytatywne w facebookowej grupie „Pomóżmy Małemu Wielkiemu Marcelkowi” trafiły m.in.: teatralny pakiet w postaci wejściówek na spektakl Mayday grany w Solskim oraz obraz autorstwa Matyldy Baczyńskiej.

Marcelek urodził się w 2018 r. Od urodzenia boryka się z wieloma chorobami. Od kilku tygodni trwa wielka batalia o zebranie niebotycznej kwoty pieniędzy (7,7 mln złotych!), która pozwoli na sfinansowanie operacji transplantacji wątroby i dalsze leczenie w Children’s Hospital of Chicago. Cenna jest każda inicjatywa, ktora pozwoli zgromadzić niezbędne środki.

– Drodzy nasi Widzowie i przyjaciele z ogromną nadzieją przyłączamy się do akcji mającej na celu pomóc Marcelkowi i serdecznie zachęcamy także Was do udziału w licytacjach. Ratunkiem dla Marcelka Kubali jest kosztowny przeszczep wątroby. Liczy się każda złotówka – mówi Matylda Baczyńska, dyrektor artystyczna Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie.

Tarnowski Teatr organizuje w grupie Pomóżmy Małemu Wielkiemu Marcelkowi dwie licytacje:

  • Pakiet: Mayday – Dwa zaproszenia na najnowszą komedię Teatru Solskiego – Mayday, plakat ze spektaklu z autografami aktorów, torba teatralna, kalendarz na 2021 r., możliwość spotkania za kulisami z aktorami i zrobienia wspólnego zdjęcia. Licytację rozpoczynamy od kwoty 100 zł. Licytacja trwa do 18.02 do godziny 21:00.

Link do licytacji <==

  • Obraz autorstwa Matyldy Baczyńskiej – aktorki  i dyrektor artystycznej Teatru Solskiego w jednej osobie. Tytuł obrazu – „Co by było gdyby pod wodą żyli Giganci, albo tylko ich dłonie”. Obraz z imienną dedykacją dla zwycięzcy licytacji.
    Licytację rozpoczynamy od kwoty 300 zł. Licytacja trwa do 18.02 do godziny 21:00.

Link do licytacji <==

Zapraszamy do licytowania!

Matylda Baczyńska jest absolwentką krakowskiej PWST, od 2011 roku jest etatową aktorką tarnowskiego teatru, w którym stworzyła wiele niezapomnianych ról. Otrzymała m. in. Nagrodę im. Andrzeja Nardellego za najlepszy debiut teatralny, indywidualnych nagrodę aktorską 24. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, wyróżnienia na Festiwalu Komedii Talia oraz w konkursie Klasyka Żywa. Od 2020 r. pełni funkcję dyrektor artystycznej Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

– Przestrzeń obrazów Matyldy Baczyńskiej zaludniają niezwykłe, abstrakcyjne pejzaże i postacie (np. szczuroludzie, głowonogi, słonioludzie), które można raczej zobaczyć w filmach science – fiction tudzież horrorach. Ewentualnie z bajek, których akcja toczy się w podwodnym świecie, kosmosie lub odległych galaktykach – napisał na swoim blogu Krzysztof Krzak.

Foto: Teatr im. L. Solskiego

IB

Podobne artykuły

Back to top button