ADV
Powiat TarnowskiWiadomości

Tarnowskie karabiny ruszają na podbój USA

Zakłady Mechaniczne „Tarnów” po raz kolejny biorą udział w największych targach strzeleckich na świecie Shot Show w Las Vegas. Na stoisku Fabryki Broni „Łucznik”- Radom zaprezentujemy całą rodzinę karabinów MWS w kalibrze 5,56x45mm; 7,62x51mm oraz 8,6x70mm.

Na wystawie po raz pierwszy zaprezentujemy karabinki MWS-15 kalibru 5,56 mm w dwóch wariantach: cywilnym samopowtarzalnym z lufą 16” oraz wojskowy subkarabinek samoczynno-samopowtarzalny z lufą 10,5”. Układ broni bazuje na mechanizmie tłokowym z krótkim skokiem, co gwarantuje wysoki stopień niezawodności. Zakłady oferują wersje ZMT MWS-15 z inną długością lufy w zakresie od 8 do 20 cali. Karabinki są przystosowane dla strzelców prawo oraz leworęcznych. Zrzut zamka jest możliwy za pomocą palca wskazującego prawej ręki, co przyspiesza wymianę magazynka. Karabinki posiadają uniwersalną, monolityczną szynę montażową, która pozwala na mocowanie różnego rodzaju celowników oraz przystawek.

– Udział w targach umożliwia kontynuowanie współpracy z przedstawicielami lokalnych firm po to, aby zwiększyć ekspansję naszych produktów na rynku amerykańskim.

Na rezultaty tych działań będziemy jednak musieli trochę poczekać, z uwagi na uwarunkowania prawne obowiązujące w USA.

Nie zniechęca nas to jednak, a wręcz przeciwnie – motywuje do dalszych działań – informuje Paweł Handkiewicz, Dyrektor Handlowy tarnowskich Zakładów Mechanicznych.

Prezentację targową karabinów MWS można oglądać w dniach 23-26 stycznia na terenie Venatian Expo w Las Vegas.

ZMT Tarnów

Podobne artykuły

Back to top button