ADV
1
Kultura
Trending

To już dzisiaj – Brzeski Koncert Noworoczny / 28 stycznia 2023 r.

Już dzisiaj – 28 stycznia 2023 r. o godzinie 15.30 odbędzie się finał osiemnastej edycji Konkursu Kolęd i Pastorałek o Muszlę św. Jakuba. Podczas Brzeskiego Koncertu Noworocznego zaprezentują się laureaci konkursu.

O godzinie 15.30 w ramach Brzeskiego Koncertu Noworocznego w Sanktuarium św. Jakuba w Brzesku będzie miał miejsce finał konkursu podczas którego ogłoszone zostaną wyniki i wręczone nagrody. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe i pieniężne.

W Konkursie Kolęd i Pastorałek o Muszlę św. Jakuba brali udział soliści oraz zespoły dziecięce i młodzieżowe z powiatu brzeskiego.  Konkurs od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem uczestników.

Podczas porannych przesłuchań konkursowych, które rozpoczęły się juzżo godz. 8.30 uczestnicy byli oceniani w 8 kategoriach wiekowych. Jury konkursowe wybrało 38 uczestników z 80 zgłoszonych do przesłuchań na żywo. Wymogiem konkursowym było wykonanie, w języku polskim jednej, dowolnej kolędy lub pastorałki religijnej o tematyce bożonarodzeniowej przy akompaniamencie instrumentów muzycznych (lub podkładzie mp3).

Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: Marcin Jajkiewicz – przewodniczący oraz członkowie Marcelina Gawron i Krystian Jaworz.

Organizatorem Konkursu jest Parafia Rzymskokatolicka NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła w Brzesku, przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Brzesku, Starostwa Powiatowego w Brzesku i sponsorów.

Przez ostanie lata dyrektorem konkursu był ks. mgr Marcin Gazda. Od 2022 r. rolę tę przejął ks. Marcin Natonek.

 

Parafia Św. Jakuba / IB

PLAKAT

Podobne artykuły

Back to top button