ADV
Kultura
Trending

To już dzisiaj! Wielki jubileusz Zespołu Pieśni i Tańca ,,Łoniowiacy’’ / 17 czerwca 2023 r.

Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski serdecznie zaprasza na jubileusz Zespołu Pieśni i Tańca ,,Łoniowiacy’’.

W tym roku zespół obchodzi wyjątkowy jubileusz 70-lecia swojej działalności.

Łoniowiacy są zespołem, który jest wspaniałą wizytówka naszej Gminy. Artyści byli wielokrotnie nagradzani na wielu krajowych i międzynarodowych festiwalach, przeglądach oraz konkursach.

Wielki jubileusz 70-lecia istnienia „Łoniowiaków” rozpocznie się w sobotę 17 czerwca o godz. 17:00 mszą świętą w Kościele Parafialnym w Łoniowej.

Po niej nastąpi uroczysty przemarsz, przy akompaniamencie Kapeli Ludowej Dębińskiego Centrum Kultury, do Amfiteatru Letniego w Łoniowej.

Następnie rozpocznie się koncert galowy, podczas którego wystąpią wszystkie grupy wiekowe wchodzące w skład zespołu oraz zostaną zaprezentowane nowe układy choreograficzne.

Całość uroczystości uświetni zabawa taneczna, która rozpocznie się o godzinie 21:00.

Jubileusz odbywać się będzie pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego, Starosty Powiatu Brzeskiego Andrzeja Potępy oraz Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego.

Jubileusz 70-lecia działalności Zespołu Pieśni i Tańca ,,Łoniowiacy’’ współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania ,,Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020’’.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!

Gmina Dębno

PLAKAT

Podobne artykuły

Back to top button