ADV
Religia
Trending

To już jutro – III Gminny Orszak Trzech Króli w Dębnie / 6 stycznia 2024 r.

Wójt Gmina Dębno Wiesław Kozłowski, proboszcz Parafia Św Małgorzaty w Dębnie Paweł Bobrowski wraz z wikariuszami oraz Dyrektor Dębińskie Centrum Kultury Łukasz Przybyło zapraszają na III Gminny Orszak Trzech Króli, który odbędzie się, w sobotę 6 stycznia 2023 r.

Radosny korowód, który jest częścią ogólnopolskiej akcji, kolejny raz zawita do naszej gminy.

Orszak rozpocznie się na dziedzińcu Muzeum Zamek w Dębnie o godz. 14:30, aby po krótkiej inscenizacji, w asyście orkiestry dętej wyruszyć i towarzyszyć 3 mędrcom ze wschodu, którzy będą konno podróżować pod kościół Św. Małgorzaty w Dębnie. Na placu kościelnym, po złożeniu darów, w finałowej scenie zobaczymy i usłyszymy kolędników, z którymi wspólnie odśpiewamy kolędy. Do godz. 16:00 trwać będzie rodzinne spotkanie przy drobnym poczęstunku, przygotowanym przez KGW z Dębna, Jastwi, Woli Dębińskiej i animacjach muzycznych dla dzieci. Przed wyruszeniem orszaku, będą rozdawane okolicznościowe korony i śpiewniki.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

Organizatorami wydarzenia są:
Dębińskie Centrum Kultury w partnerstwie z parafią św. Małgorzaty w Dębnie i Muzeum Okręgowe w Tarnowie Oddział Zamek w Dębnie.

Serdecznie zapraszamy!

Muzeum Zamek w Dębnie

PLAKAT

blank

blank

Podobne artykuły

Back to top button