ADV
Religia
Trending

To już ostatni dzień! Szałas pasterski i żywa szopka w Gosprzydowej / 7 stycznia 2024 r.

W gosprzydowski krajobraz Świąt Bożego Narodzenia wpisała się żywa szopka i szałas pasterski. Żywa Szopka będzie czynna jeszcze tylko 7 stycznia od godz. 7.00 do godz. 16.oo.

– Zapraszamy w odwiedziny do Gosprzydowej. Tradycyjnie będą zwierzątka i przysmaki w szałasie – zachęca jedna z organizatorek – Renata Merecik -Herrle która jak co roku zaprosiła naszą redakcję do odwiedzenia żywej szopki.

Gosprzydowskie „pole pasterzy” jest organizowane w obejściach domu parafialnego. Przygotowane po raz pierwszy przed pięciu laty, z roku na rok staje się coraz bogatsze. Urzeka piękna szopka a do odwiedzin zapraszają mieszkające za rogiem zwierzęta. Szałas przyciąga swoim wyglądem i smakowitymi zapachami oscypków i placków pasterskich podgrzewanych na blasze oraz innymi lokalnymi przysmakami.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom gości tych dużych i tych małych, gospodynie przygotowały wiele atrakcyjnych przekąsek. Czegóż tu nie ma?! Placki pasterskie, popcorn(!), świeże bułeczki drożdżowe, oscypki z żurawiną, wiejski chleb ze smalcem i kawa z mlekiem z ekspresu – to tylko niektóre propozycje bogatego menu pasterskiego. Dlatego też chętnie przybywają tu mieszkańcy wioski oraz pielgrzymi z bliższej i dalszej okolicy.

– Tradycyjnie została przygotowana zewnętrzna żywa szopka przy domu katechetycznym, w której będą nowe zwierzątka oraz ptaki.

Natomiast w szałasie będzie można skosztować prawdziwych oscypków, z żurawiną na gorąco lub na zimno, zabrać do domu i poczęstować gości. Będzie również chleb wiejski ze smalcem oraz placki pasterskie i wiele innych rarytasów, które będziemy mogli popić kawą z expresu a dzieciaki spienionym mlekiem – zachwala ksiądz proboszcz w ogłoszeniach duszpasterskich.

Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na Górę Krzyży.

Parafia Gosprzydowa / Renata Merecik -Herrle / IB

PLAKAT

blank

blank

Podobne artykuły

Back to top button