ADV
Wiadomości
Trending

Torba podróżna przyczyną interwencji na lotnisku

Funkcjonariusze Placówki SG w Krakowie-Balicach, po uzyskaniu informacji od Służby Ochrony Lotniska Kraków Airport, podejmowali działania związane z minersko-pirotechnicznym rozpoznaniem pozostawionego bez opieki bagażu.

W działania zaangażowanych zostało 7 funkcjonariuszy z Zespołu Interwencji Specjalnych Placówki SG w Krakowie-Balicach, pies służbowy oraz specjalistyczny sprzęt.

Tuż przed godziną 12 strażnicy graniczni zostali powiadomieni o torbie podróżnej, która leżała w ogólnodostępnej części terminala T4.

Poszerzono strefę bezpieczeństwa i użyto przenośnego urządzenia do wykrywania materiałów wybuchowych. Po przeprowadzeniu wyżej wymienionych czynności torba została także sprawdzona manualnie i uznana za bezpieczną. Dodatkowo działaniom funkcjonariuszy SG towarzyszył pies służbowy, wyspecjalizowany w wykrywaniu materiałów wybuchowych i broni. W bagażu znajdowały się rzeczy osobiste. Niestety nie ujawniono właściciela pozostawionej torby.  Zdarzenie nie spowodowało utrudnień w funkcjonowaniu przejścia granicznego.

Apelujemy do podróżnych, żeby pilnowali swoich bagaży i nie pozostawiali ich bez opieki. Warto mieć świadomość, że każdy pozostawiony bez opieki bagaż traktowany jest jako potencjalne zagrożenie bezpieczeństwa i musi zostać sprawdzony. Związane jest to ze wszczęciem odpowiednich procedur bezpieczeństwa. Ponadto, za pozostawienie bagażu bez opieki grozi mandat karny w wysokości do 500 złotych.

karpacki.strazgraniczna.pl

Podobne artykuły

Back to top button