ADV
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Tragedia nad Dunajcem w Charzewicach. Utonął 40-letni mężczyzna / 20 sierpnia 2022 r.

W sobotę 20 sierpnia 2022 r. w godzinach popołudniowych w miejscowości Charzewice (Gmina Zakliczyn / Powiat Tarnowski) doszło do tragicznego zdarzenia. W Dunajcu utonął około 40 letni mężczyzna, mieszkaniec Powiatu Tarnowskiego. Świadkami zdarzenia byli kajakarze, którzy też zaalarmowali służby ratownicze.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano łącznie siedem zastępów straży pożarnej, w tym specjalistyczny zespół nurków i quady. Niestety finał poszukiwań okazał się tragiczny — nurkowie wydobyli z dna rzeki ciało mężczyzny. Podjęta resuscytacja krążeniowo-oddechowa niestety nie przyniosła efektu.

– Po przybyciu na miejsce, świadkowie wskazali obszar, w którym poszkodowany może się znajdować. Równocześnie rozpoczęły się patrole rzeki i brzegów, po obu stronach.

Nurek wszedł do wody, we wskazane miejsce i odnalazł mężczyznę na dnie rzeki. Wyciągnął go na brzeg, a tam ratownicy medyczni przez godzinę go reanimowali, niestety mężczyzny nie udało się uratować – powiedział w rozmowie z RDN Małopolska, rzecznik prasowy PSP w Tarnowie mł. bryg. Marcin Opioła.

Na miejscu pracowała grupa śledczych z prokuratorem rejonowym. Obecnie zajmują się oni wyjaśnianiem przyczyn tragicznej śmierci mężczyzny.

Galeria zdjęć RDN <==

Apelujemy i prosimy o zachowanie ostrożności w kontaktach z wodą i korzystanie wyłącznie ze strzeżonych kąpielisk.

foto: zdjęcie ilustracyjne

IB / RDN

Galeria zdjęć

Podobne artykuły

Back to top button