ADV
Religia
Trending

Transmisja głównych uroczystości odpustowych ku czci Św. Stanisława / 7 maja 2022 r.

W sobotę 7 maja 2022 r. w Szczepanowie odbędą się główne uroczystości odpustowe ku czci Św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Uroczystość będzie transmitowana na Youtube. Rozpoczęcie transmisji planowane jest o godz. 10.45.

O godz. 10.00 uroczysta procesja wyruszy z Kaplicy Narodzenia św. Stanisława do szczepanowskiej Bazyliki. W procesji niesione będą relikwie Świętego Stanisława BM, Błogosławionego Papieża Jana Pawła II oraz świętych i błogosławionych z terenu diecezji tarnowskiej. W sumie odpustowej o godzinie 11.00 udział wezmą oprócz szczepanowskich parafian – również liczni pielgrzymi, księża, kanonicy kapituły tarnowskiej oraz członkowie kolegiaty sądeckiej i bocheńskiej. Uroczystej Mszy Świętej w tym dniu przewodniczył będzie kardynał Stanisław Dziwisz – krakowski metropolita senior oraz ksiądz biskup Andrzej Jeż Ordynariusz Diecezji Tarnowskiej.

SOBOTA – 7 MAJA 2022 r.
GŁÓWNA UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA
Msze Święte w Bazylice o godzinie; 6.30, 11.00, 18.00.
Godz. 10.15 – Procesja z miejsca narodzin św. Stanisława do ołtarza polowego z relikwiami; świętego Stanisława BM, św. Jana Pawła II, Świętych i Błogosławionych z naszej Diecezji.
10.45 – Poświęcenie Figury Matki Bożej i miejsca czerpania wody.
11.00 – Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz, Biskup Tarnowski Andrzej Jeż, Ks. Biskupi.
Msza św. z udziałem Księży z Diecezji i Gości oraz Kapituł; Katedralnej i Kolegiackich; z Nowego Sącza, Bochni, Wojnicza, Mielca, Limanowej oraz Księży z dekanatu i gości.

Transmisja Video – / sobota 7 maja 2022 r. od godz. 10.45

Święty Stanisław, biskup i męczennik, urodził się w Szczepanowie w diecezji tarnowskiej około roku 1030. Był biskupem krakowskim w latach 1072-1079. Zginął w 1079 roku śmiercią męczeńską przez rozczłonkowanie, skazany przez króla Bolesława Śmiałego, któremu wypomniał nadużycia. Święty Stanisław, obok św. Wojciecha i Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, jest pierwszorzędnym patronem Polski.

Święty Stanisław jest także patronem diecezji tarnowskiej.

bazylikaszczepanow.pl

blank

Podobne artykuły

Back to top button