ADV
Wiadomości

Trenuj z Wojskiem! Trenuj z czerwonymi beretami / 25 maja 2024 r.

W wybranych jednostkach wojskowych na terenie całej Polski🇵🇱 odbędą się bezpłatne szkolenia wojskowe, które dadzą wskazówki jak czuć się bezpiecznym i jak być bezpiecznym. Tę edycję wzbogacamy wiedzą i umiejętnościami ze styku wojskowości, właściwego zachowania w kryzysie oraz obrony cywilnej.

„Trenuj z wojskiem” jest proobronną i prospołeczną akcją Ministerstwa Obrony Narodowej. To podstawowe, 8-godzinne, bezpłatne, przyjazne i profesjonalne przeszkolenie wojskowe prowadzone przez wykwalifikowany personel wojskowy.

Już 25 maja 2024 r. szkolenia odbędą się w 16 Batalionie Powietrznodesantowym 6 Brygady Powietrznodesantowej im. gen. bryg. Stanisława Sosabowskiego.

Uczestnicy szkolenia będą mogli w sobotę 25 maja m.in. postrzelać z karabinka Grot i moździerza Antos, nauczyć się czytać mapę i korzystać z kompasu, odbyć trening z walki wręcz, rozpalić ognisko w trudnych warunkach czy dowiedzieć się jak poprawnie założyć spadochron.

Limit wieku uczestnictwa – od 15 do 65 lat. Nieletni za zgodą rodzica/opiekuna. Szkolenie jest bezpłatne. Organizatorzy zapewniają ubezpieczenie i wyżywienie.

Jak się zgłosić?

Zgłoszenie należy wysłać pod adres: 16bpd@ron.mil.pl
W zgłoszeniu nalezy podać
– imię i nazwisko
– wiek
– mail kontaktowy
– nr telefonu

O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Niezbędne informacje można otrzymać pod numerem tel.:  261 13 45 57

IB / WCR Tarnów / MON

blank

Podobne artykuły

Back to top button