ADV
Wiadomości

Trwają ferie z małopolskimi Terytorialsami. Wśród rekrutów są m.in. mieszkańcy Powiatu Brzeskiego.

W sobotę 10 lutego 200 kandydatów zgłosiło się do służby w 11 Małopolskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej, a wśród nich: studenci, uczniowie szkół średnich i nauczyciele. Rozpoczęli szkolenie wojskowe, które przygotuje kandydatów do pełnienia terytorialnej służby wojskowej. W tegorocznym szkoleniu w ramach „Ferii z WOT” uczestniczy 16% kobiet. Wśród nowych rekrutów nie zabrakło mieszkańców Powiatu Brzeskiego.

Plan zajęć zakłada ćwiczenia z taktyki, obsługi i strzelania z broni, musztry oraz podstaw medycyny pola walki.

– Zakładanie opaski uciskowej, tzw. stazy, i skuteczne korzystanie z profesjonalnych opatrunków, to jeden z głównych bloków tematycznych, które muszą opanować przyszli żołnierze – przekonuje oficer prasowy 11 MBOT kpt. Adam Trębacz.

Szkolenia organizowane są w Garnizonowych Ośrodkach Szkoleniowych, między innymi na „Pasterniku” oraz Pustyni Błędowskiej.

Część wcielonych kandydatów zapytanych o powody przystąpienia do szkolenia mówi o kontynuacji rodzinnej tradycji służby i chęci przeżycia przygody oraz przygotowania się do ewentualnej sytuacji kryzysowej.

– 11 Małopolska Brygada Obrony terytorialnej jest formacją, która kontynuuje polskie tradycje niepodległościowe i służy lokalnej społeczności. Dlatego każdy ochotnik, który chce zrealizować marzenia i służyć ojczyźnie, znajdzie u nas miejsce – zapewnia kpt. Adam Trębacz.

Szkolenie zakończy się wykonaną przez rekrutów „pętlą taktyczną”, czyli terenowym egzaminem sprawnościowym. Po ukończonym egzaminie ci, którzy pozytywnie go zdadzą, przystąpią do uroczystej przysięgi. Odbędzie się ona 25 lutego o godz. 11.00 na rynku w Myślenicach.

Osoby, które chciałyby dołączyć do Małopolskich „terytorialsów”, zapraszamy do kontaktu z rekruterami poprzez https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl/ lub z najbliższym Wojskowym Centrum Rekrutacji (dawne WKU).

11 MBOT

PLAKAT – Przysięga

Galeria zdjęć

Podobne artykuły

Back to top button