Wiadomości

Trwają prace modernizacyjne w Domu Ludowym w Borzęcinie

Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie realizuje zadanie polegające na gruntownej modernizacji Domu Ludowego w Borzęcinie (siedziba GOK). Zadanie finansowane jest ze środków gminnych przy wsparciu dwóch funduszy europejskich w ramach działania 7.4.1.1 Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich realizowanego za pośrednictwem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego oraz 19.2 realizowanego za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania – Stowarzyszenie „Kwartet Na Przedgórzu”. Łączna, kosztorysowa wartość obu projektów to kwota 1 367 146,32 zł.

Prace prowadzone są od października ubiegłego roku przez firmę Budolex z Ujanowic. Jak przyznaje Piotr Kania, dyrektor placówki – idą zgodnie z harmonogramem i jest duża szansa na ich zakończenie zgodnie z zaplanowanym terminem, czyli do końca marca 2021 roku. – Przeprowadzono praktycznie całość prac rozbiórkowych. W zakresie remontu dachu wykonano docieplenie i pokrycie. Na finiszu są obróbki blacharskie. Przygotowano podłoża pod posadzki (parkiety) na sali głównej i na sali narad, odgrzybiono ściany sali narad i postawiono ściankę działową w zapleczu sceny. Przebudowano i wymalowano scenę na sali imprez, pomalowano pomieszczenia sali narad i w części – sali głównej. Realizowane są prace w obrębie balkonu
i schodów wejściowych do budynku. W zakresie centralnej klimatyzacji na sali imprez wykonano instalacje rozprowadzenia czynnika chłodzącego i przygotowano konstrukcje pod jednostki zewnętrzne. Trwa kompletacja materiałów i urządzeń. Z branży elektrycznej wykonano rozdzielnice prądu sali głównej wraz z zasilaniem i wyposażeniem, okablowanie zmiennoprądowe oświetlenia podstawowego i awaryjnego, okablowanie gniazd, rolet, rzutnika, infrastruktury sceny i zaplecza, niezbędne okablowanie zasilania i struktury medialnej sali narad oraz okablowanie systemu klimatyzacji. Zwiększona zostanie moc przyłączeniowa sali głównej do 24kW. Trwają prace związane z dostawą i montażem systemu elektrycznych rolet i karniszy z firaną. Ponadto na suficie i ścianach budynku zamontowane zostaną specjalne, nowoczesne ustroje poprawiające akustykę sali imprez. GOK wzbogaci się także o sprzęt do rejestracji wydarzeń i transmisji do internetu – informuje Piotr Kania.

Oprócz robót wewnętrznych, w ramach tej części zadania, przewidziano także prace w otoczeniu budynku przy nawierzchni placu zewnętrznego i podjazdu dla osób niepełnosprawnych, w tym czyszczenie i przełożenie kostki brukowej, wymianę oświetlenia na energooszczędne oraz zamontowanie podświetlanego napisu na froncie budynku.

To nie koniec projektowych zadań. Już za kilkanaście dni zostanie rozpisane kolejne postępowanie przetargowe na zakup – za kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych – nowoczesnego wyposażenia do kuchni w budynku Domu Ludowego, z których podczas wielu imprez korzystają wynajmujący obiekt. Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie wzbogaci się także o oświetlenie sceniczne i bezprzewodowe mikrofony nagłowne i krawatowe.


(h)

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast