TOPTOP
Powiat BocheńskiWiadomości

Trwają prace przy budowie ścieżek pieszo-rowerowych

Kolejne kilometry ścieżki pieszo- rowerowej realizowane w ramach zadania pn.: „Budowa zintegrowanej sieci ścieżek rowerowych i pieszo-rowerowych w pasie drogi DW 964 na terenie gminy Drwinia wraz z infrastrukturą są już na ukończeniu.

Już w najbliższym czasie będzie możliwość pokonania jednośladem odcinka od Chobotu (granicy z Niepołomicami) do nowopowstałego ronda w Świniarach a w późniejszym etapie do Uścia Solnego (granicy z Szczurową).

Ponadto na trasie budowanego ciągu pieszo – rowerowego przy DW 964, dla bezkolizyjnej obsługi komunikacji zbiorowej, powstały zatoki autobusowe wraz z oświetleniem i przejściami dla pieszych oraz przejazdami dla rowerzystów.

Dodatkowo w Grobli trwa budowa parkingu Park&Ride na min. 12 samochodów w tym dwa dla osób niepełnosprawnych i miejscem parkingowym dla przynajmniej czterech rowerów.

Inwestycja ta realizowana jest w ramach projektu pn.: „Budowa zintegrowanej sieci ścieżek pieszo-rowerowych w gminie Drwinia” na który tut. samorząd pozyskał dofinansowanie ze środków zewnętrznych.

IB

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast