ADV
Religia

Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską

„Chrystus naszą Paschą”, to hasło 40 Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej, która rozpocznie się w środę 17 sierpnia 2022 r. Wszystkich, którzy chcą na nowo odkrywać działanie Boga w swoim życiu, a także doświadczyć atmosfery modlitwy i wspólnoty zapraszamy do wspólnego dziewięciodniowego pielgrzymowania do Tronu Jasnogórskiej Pani.
Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską prowadzone będą w lipcu w kancelarii parafialnej, a w sierpniu w parafii św. Jakuba w Brzesku. Koszt uczestnictwa w PPT wynosi 150 zł od 1 i 2 osoby z domu. Jeżeli z domu idzie więcej osób, to trzecia i każda następna płaci 100 zł. W wypadku dzieci, każde dziecko z domu do kl. VIII płaci 75 zł.
Tych którzy nie mogą osobiście pielgrzymować zapraszamy do duchowej łączności z Pielgrzymami.
– Bardzo proszę i zachęcam do zapisywania się w swojej parafii, ponieważ to ułatwi przygotowanie legitymacji pielgrzyma na spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką – zachęca ks. Łukasz Polniaszek – przewodnik grupy nr 8.
I. Informacje dla pielgrzymów:
1. Chętni do uczestnictwa w Pielgrzymce powinni zapisać się w swojej parafii.
2. Osoba do 16-go roku życia – uczestnik musi mieć wyznaczonego, pełnoletniego opiekuna – jest to warunek ubezpieczających. Opiekuna należy podać przy zapisie uczestnika w kancelarii par.
3. Ze względu na trudności noclegowe w niektórych miejscowościach, prosimy do zabrania namiotów, tych, którzy tylko mogą i nastawienie się w większości na pole namiotowe na noclegach!!!
4. Zachęcamy do dokonywania zapisu na pielgrzymkę duchową – zwłaszcza chorych i tych, którzy nie mogą fizycznie uczestniczyć w pielgrzymce. Ich duchowa obecność jest świadectwem zaangażowania parafii w przeżywanie rekolekcji w drodze. Listy duchowych pielgrzymów będą umieszczone w Internecie.
5. Spotkanie przed pielgrzymką do Częstochowy będzie miało miejsce 8 sierpnia 2022 r. q auli Chrystusa Króla w Brzesku tradycyjnie przy kościele św. Jakuba ap. o godz. 18:30.
– Niech Pani Jasnogórska wynagrodzi wszystkim podjęty trud w przygotowaniu i przeprowadzeniu Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej – dodaje ks. Łukasz Polniaszek.
Szczegółowe informacje nt uczestnictwa w tegorocznej Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej można znaleźć na grupie facebookowej: Grupa 8 świętego Stanisława BM – PPT na Jasną Górę <==

O Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej 

Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę to wydarzenie, które od 40 lat mobilizuje wszystkich tych, którzy chcą przeżyć szczególne „rekolekcje w drodze”. Pielgrzymka łączy w sobie trudy marszu z modlitwą w niezliczonych intencjach oraz możliwość spotkania niezwykłych ludzi, a zwłaszcza odnowienie przyjaźni z największym Przyjacielem i doświadczenie miłości oraz opieki Jego Matki. Udział w Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej to pokonywanie drogi w sensie dosłownym – fizycznym, tej mierzonej kilometrami, dążącej do sanktuarium Jasnogórskiej Pani, a także, a nawet przede wszystkim drogi w sensie duchowym, czyli ukierunkowanie całego swojego życia na Jezusa i pójście za Nim. Pielgrzymowanie to odzwierciedlenie naszego ziemskiego życia, naszego wędrowania w kierunku życia wiecznego – do domu Ojca. Tarnowska Pieza Pielgrzymka na Jasną Górę jest jednym ze sposobów głoszenia Ewangelii. Trzeba bowiem pamiętać, że jest ona formą rekolekcji z Mszą Świętą, naukami i nieustanną modlitwą. Jej wspólnotowość daje też wiele okazji do natychmiastowej weryfikacji autentyczności swojego życia duchowego.

Tarnowskie pątnictwo swoją historią sięga 1982 roku. Każdego lata, w dniach 17 – 25 sierpnia, na Jasną Górę podąża niezliczona rzesza pielgrzymów. Są oni podzieleni na 25 grup, formowanych przy wyznaczonych parafiach Diecezji Tarnowskiej. Od Krynicy i Krościenka, przez Nowy Sącz, Tarnów, po Mielec i Dębicę, wierni ziemi tarnowskiej łączą się w drodze do Matki Częstochowskiej. I choć dla wielu pobudki do wyruszenia na pielgrzymi szlak są różne, cel pozostaje niezmienny. To podjęcie osobistej próby pogłębienia swojej relacji z samym Jezusem poprzez – niejednokrotnie ciężką – wędrówkę przed Tron Matki Najświętszej – Królowej Polski.

ks. Łukasz Polniaszek – przewodnik
blank

Podobne artykuły

Back to top button