SportWiadomości

Trzecie zwycięstwo z rzędu. LKS Poręba Spytkowska 0:6 Okocimski II Brzesko

Trzecie zwycięstwo z rzędu zanotowali wychowankowie Akademii Piłkarskiej, którzy co raz lepiej radzą sobie w lidze okręgowej. Tym razem podopieczni trenera Sebastiana Klimczyka pewnie zwyciężyli w meczu wyjazdowym, pokonując LKS Poręba Spytkowska wynikiem 6:0. Strzelcami bramek w tym spotkaniu zostali: Arkadiusz Zuzia, Kacper Sowa, Kacper Szpila, Kacper Maciejasz oraz dwukrotnie Szymon Kozieł.

Dzięki wygranej zespół awansował na pierwsze miejsce w ligowej tabeli, mając na swoim koncie 9 punktów. Ponadto Okocimski jest obecnie jedyną ekipa w lidze okręgowej, która nie stracił żadnej bramki, strzelając przy tym 12 bramek.

W niedzielnym spotkaniu drugi zespół Okocimskiego całkowicie zdominował rywala nie pozwalając mu na oddanie celnego strzału na bramkę. Pełna kontrola oraz ciągłe posiadanie piłki uniemożliwiły rywalowi na choćby zagrożeniu bramki strzeżonej przez Bartłomieja Martykę.

3. kolejka:
LKS Poręba Spytkowska – Okocimski II Brzesko 0:6
Bramki: Arkadiusz Zuzia 5, Kacper Sowa 16, Szymon Kozieł 25, 50, Kacper Szpila 64, Kacper Maciejasz 89.
Żółte kartki: Bartłomiej Zgraja – Sebastian Klimczyk (trener).
Widzów: 50.
Sędzia: Karol Kopiński.

LKS: Kamil Rataj – Bartłomiej Wnęk, Krzysztof Zgraja 65′ Aleksander Jadczak), Piotr Kostrzewa (75′ Michał Hamowski), Dominik Klecki, Mateusz Cichoń (85′ Paweł Cabała), Szymon Korcyl, Marcin Serwatka (75′ Dawid Świstak), Jakub Żurawski, Mateusz Bieniek, Bartłomiej Zgraja (85′ Jakub Cetnarowski).

Rezerwowi: Aleksander Jadczak, Michał Hamowski, Dawid Świstak, Jakub Cetnarowski, Paweł Cabał, Mateusz Cichoń, Mariusz Kamiński.

Trener: Marek Małysa.
Kierownik drużyny: Ewelina Kolarz.

Okocimski KS: Bartłomiej Martyka – Brunon Turlej (60′ Kacper Maciejasz), Arkadiusz Zuzia (46′ Raul Kotarba), Szymon Kozieł, Patryk Zaleśny (46′ Kacper Szpila), Piotr Broszkiewicz, Hubert Wągroda, Karol Cieśla (46′ Mateusz Dziadowiec), Sebastian Pasek (72′ Natan Toroń), Kacper Sowa, Michał Zydroń (60 Radosław Szewczyk).

Rezerwowi: Karol Jurkiewicz, Radosław Szewczyk, Kacper Maciejasz, Patryk Gawor, Raul Kotarba, Mateusz Dziadowiec, Natan Toroń, Kacper Szpila.

Trener: Sebastian Klimczyk.
Kierownik drużyny: Rafał Zając.

Pierwszego gola kibice zobaczyli już w 5 minucie meczu po prostopadłym podaniu Kacpra Sowy Do Arkadiusza Zuzi. 11 minut później przyjezdni cieszyli się z drugiej bramki, której autorem został Kacper Sowa wykorzystując podanie Huberta Wągrody i strzałem z ok 20 metra posłał piłkę przy samym słupki bramki.

Jeszcze przed przerwą wynik podwyższył Szymon Kozieł. Sebastian Pasek dograł futbolówkę po ziemi z bocznego sektora do wbiegającego „Koziego”, który ze stoickim spokojem mija w polu karnym rywala i umieszcza piłkę w długim rogu bramki.

Po przerwie rezerwy podwyższyły wynik na 4:0. Piłkę otrzymał Kacper Sowa, który przekłada rywala do lewej nogi, oddając strzał z 16 metrów po długim rogu trafiając w słupek. Do bezpańskiej piłki dopada Szymon Kozieł, który bez skrupułów umieszcza piłkę w siatce, notując tym samym swojego drugiego gola w meczu.

W 64 minucie wynik ponownie uległ zmianie, dzięki Kacprowi Szpili, który wraz z Raule Kotarbą przeprowadzili składną dwójkową akcję. Zawodnicy wymienili między sobą 4 podania mijając rywali, finalnie Raul Kotarba podaje prostopadle do Szpili, który uderza z okolicy 14 metra po długim rogu.

Wynik spotkani ustalił Kacper Maciejasz, wykorzystując akcję rozpoczęta przez Piotra Broszkiewicza. Zawodnik zgrywa prostopadle do Kacpra Szpili, ten z kolei z pierwszej piłki wrzuca w pole karne na wbiegającego Maciejasza, który dokłada stopę ustalając tym samym wynik spotkania.