Religia

Tymowa. Oldboyów dopingował szczytny cel / zdjęcia

Na sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Tymowej 19 stycznia 2020 r. odbył się II Charytatywny Turniej Halowej Piłki Nożnej Oldboyów o Puchar Dzielnic Tymowej, który zgromadził całą wioskę. Rok temu, gdy sołectwo wsi Tymowa i ojcowie organizowali to wydarzenie, nie spodziewali się aż takiego zasięgu i tylu przybyłych gości. Sędzią II Charytatywnego Turnieju Halowej Piłki Nożnej Oldboyów o Puchar Dzielnic Tymowej był miejscowy proboszcz ks. Mariusz Żuczek.

Mieszkańcy Tymowej zaczęli zabawę o godz. 14. Ostatni mecz pierwszej fazy, czyli tej, z której sędzia wyłonił liderów, zaczął się o godz. 16.15. Do walki o Puchar Dzielnic przystąpiło pięć zgranych zespołów: Zeliny, Nagórze, Góry, Granice i Centrum.

W pierwszym meczu zmierzyły się Granice i Centrum z wynikiem 0:2 dla Centrum. Po dziesięciu emocjonujących meczach pierwszej fazy na najwyższym miejscu w tabeli uplasowało się Nagórze z wynikiem 12 punktów. Zaraz za Nagórzem – Centrum z wynikiem 9 punktów i Zeliny, które zdobyły 4 punkty.

Sędzia, czyli ksiądz proboszcz, rozpoczął fazę pucharową. Do walki o trzecie miejsce przystąpiły Góry i Zeliny, a o pierwsze – Centrum i Nagórze. Po emocjonujących rozgrywkach sędzia wyłonił trzy pierwsze miejsca. Kolejno: najwięcej punktów zdobyła drużyna z Centrum, na drugim miejscu uplasowało się Nagórze, a na trzecim Góry.

O przekąski i napoje zadbały panie z Parafialnego Oddziału Caritas. Opiekę nad młodszą widownią przejęli wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas. 

Zabawa była przednia, a naszych Oldboyów dopingował również szczytny cel – datki zebrane podczas meczów zostaną przeznaczone na dofinansowanie zimowiska w Krynicy-Zdrój dla dzieci z tymowskiej parafii.

 

Galeria zdjęć <==

JULIA PAJOR, WOLONTARIUSZKA SKC

Tarnowski Gość Niedzielny

Tagi
Pokaż więcej
Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast
Close