ADV
Religia

Tymowa. Wyjątkowo Dobry Dzień

Kiedy pomagamy pamiętamy o tym, że „kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, jakie dajemy zatacza koło i wraca do nas”.

W żółtych barwach przy degustacji ukraińskich potraw świętowaliśmy 24 kwietnia Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Mieliśmy okazję pobyć razem, napełnić nasze serca radością, dobrocią. Wspomnieć nasze czyny, działania, realizacje i o nich porozmawiać.

Galeria zdjęć <==

Po raz pierwszy nasza miejscowość w niedzielę Miłosierdzia Bożego włączyła się w obchody Dnia Dobra. To ogólnopolska akcja, której celem jest pełne radości celebrowanie wielkiego święta pomagania poprzez ludzi, którzy na co dzień w swoich środowiskach nie szczędzą trudu, aby nieść pomoc wszystkim, którzy tego potrzebują: opiekują się seniorami, osobami chorymi, uchodźcami, organizują kwesty i zbiórki żywności.

Zgodnie z założeniami akcji na zaproszenie odpowiedzieli i licznie przybyli przedstawiciele organizacji, które na co dzień niosą pomoc, jak również sponsorzy, ofiarodawcy, bez których nasze działania byłyby niemożliwe. Nie zabrakło ludzi wielkiego serca.

Spotkanie rozpoczęło się od Mszy świętej połączonej z Koronką do Miłosierdzia Bożego. Po przejściu do szkoły w sali gimnastycznej zgromadzeni zostali zaproszeni do tańców lednickich. Następnie przedstawiciele stowarzyszeń, organizacji takich jak: Szkolne Koło Caritas, Szkolne Koło PCK, Parafialny Zespół Caritas, koło gospodyń wiejskich „Nowoczesna Gospodyni” za pomocą prezentacji multimedialnych, słownych sprawozdań przypomnieli wszystkie czyny dobra, których dokonali. Było wzruszająco, bo przecież działając, wkładamy w to całe swoje siły i całe serce.

Nie mogliśmy zapomnieć o tych, którzy obchodzili tego dnia święta Wielkanocne, są to nasi sąsiedzi, uchodźcy, którzy też chcieli wspólnie z nami spędzić ten czas. Zaprzyjaźniona z naszą miejscowością rodzina przygotowała degustację swoich regionalnych dań. Nie zabrakło barszczu ukraińskiego, pierogów i słonych przekąsek. Przygotowany w postaci szwedzkiego stołu zestaw potraw cieszył się dużym zainteresowaniem wśród zgromadzonych gości.

Podczas spotkania dla najmłodszych uczestników zorganizowano moc atrakcji. Na placu przedszkolnym odbywały się zabawy integracyjne, ruchowe przy muzyce. Przeprowadzono podchody dla starszych uczniów, którzy po rozwiązaniu wszystkich zagadek odgadnęli hasło związane z nazwą dnia. Na osłodę została pojawiły się: wata cukrowa, pyszne placki, jak również personalizowane cukierki „krówki”.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania dnia dzisiejszego. Seniorom, którzy uczą nas cierpliwości. Miejscowym organizacjom, które wspierają nas we wszystkich działaniach. Sponsorom, bez których to wszystko byłoby niemożliwe. Młodzieży, która jest naszą siłą, dzieli się z nami entuzjazmem, zaangażowaniem i swoim czasem. Dzieciom i rodzicom – rodzinie, od której wszystko się zaczyna.

Nadal pragniemy się rozwijać i działać, mamy dużo planów. Mamy nadzieję, że będziemy robić to nadal wspólnie, bo przecież przyświeca nam jeden cel! W naszych działaniach pamiętamy o tym, o czym pisała Flora Edwards, że „kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, jakie dajemy zatacza koło i wraca do nas”.

MAGDALENA BEDNAREK / Tarnowski Gość Niedzielny

blank

Podobne artykuły

Back to top button