ADV
EdukacjaWiadomości

Uczeń Zielonki Laureatem Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

W dniach 19-21 kwietnia 2023 r. w Warszawie odbył się Finał Centralny Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, w którym udział wzięło 80 uczniów z całej Polski.  Zespół Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku  reprezentował Paweł Madej z klasy 4 Technikum Budowlanego na podbudowie szkoły podstawowej.

Podczas gdy olimpijczycy zmagali się z zadaniami konkursowymi w Małej Auli gmachu Politechniki Warszawskiej, opiekunowie spotkali się na Wydziale Inżynierii Lądowej z władzami wydziału oraz sponsorami olimpiady. W trakcie trzydniowego pobytu olimpijczycy i opiekunowie mieli okazję zobaczyć budowę linii tramwajowej do Wilanowa oraz poznać tajniki budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Ranga wydarzenia została podniesiona poprzez ogłoszenie wyników w Ministerstwie Rozwoju i Technologii.
Z ogromną satysfakcją informujemy, że uczeń klasy 4TBp Paweł Madej uzyskał tytuł laureata Olimpiady.

Uzyskany tytuł otwiera przed laureatem drzwi wszystkich uczelni wyższych technicznych w  Polsce, bez postępowania kwalifikacyjnego, a także zwalnia z konieczności przystąpienia do części teoretycznej egzaminu zawodowego. Zdobycie tytułu Laureata Olimpiady to ogromne osiągnięcie, które świadczy o dużej wiedzy z  dziedziny budownictwa, ale także matematyki, fizyki i chemii oraz umiejętności jej wykorzystania w praktyce. Paweł już nic nie musi, ale może w przyszłym roku wystartować w kolejnej edycji olimpiady, wszak będzie wtedy uczniem klasy piątej Technikum Budowlanego.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

Marek Kucia

blank blank

blank

Podobne artykuły

Back to top button