ADV
Wiadomości

Udana akcja krwiodawstwa w Dębnie. Zebrano 17 litrów krwi!

W niedzielę 12 marca 2023 r. w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dębnie odbyła się Akcja Krwiodawstwa zorganizowana przez jednostkę OSP Dębno.

Galeria zdjęć <==

Krew jest płynem, którego w żaden sposób nie można wytworzyć syntetycznie. Codziennie ratuje życie osobom cierpiącym na szereg poważnych chorób oraz ofiarom ciężkich wypadków. Dzieląc się tym bezcennym darem można pomóc ocalić życie i zdrowie ludzkie.

– Podczas niedzielnej akcji 52 osoby zostały zarejestrowane z czego, aż 38 osoby oddało krew pełną. Dziękujemy również osobom, które pojawiły się żeby zapoznać się z warunkami oddawania krwi i są chętne następny raz podzielić się tym niezwykle bezcennym darem.

Do akcji przystąpili zarówno krwiodawcy wielokrotni, którzy pomagają od lat, jak również osoby, które po raz pierwszy zdecydowały się na ten szlachetny gest.

Wszystkim, którzy zdecydowali się wziąć udział w akcji, bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w niesienie pomocy potrzebującym.

Osobom, którym tym razem nie udało się oddać krwi życzymy wytrwałości i chęci do udziału w kolejnych akcjach – podsumowują akcję druhowie z OSP Dębno.

W akcji wzięli udział licznie zgromadzeni strażacy z jednostek z Dębna, Łysej Góry, Woli Dębińskiej, Jasienia, Więckowic, Borzęcina Górnego oraz Strzelec Wielkich.

Na wydarzeniu obecny był wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, który każdemu dawcy wręczał upominki, a dawczyniom także po kwiecie ufundowanym przez kwiaciarnię ,,Magia Kwiatów Dębno’’ z okazji obchodzonego niedawno Dnia Kobiet.

– Gorąco zachęcamy do włączania się w Akcje Krwiodawstwa organizowane na terenie naszej Gminy! – zachęca wójt Wiesław Kozłowski.

foto: OSP Dębno

Gmina Dębno / OSP Dębno

Podobne artykuły

Back to top button