ADV
WiadomościWideo
Trending

Upływ czasu i wandale niszczą infrastrukturę turystyczną w Gminie Iwkowa / zdjęcia i video

Przez lata w oczekiwaniu na turystów gminy inwestowały w infrastrukturę, która pozwoliłaby lepiej wykorzystać posiadane walory przyrodnicze i krajobrazowe. Nie inaczej było w Gminie Iwkowa, gdzie na przestrzeni lat powstał szereg obiektów, które miały służyć turystom i mieszkańcom.

Atrakcje przyrodnicze i krajobrazowe sprawiają, że Gmina Iwkowa to jedna z najchętniej odwiedzanych przez mieszkańców regionu gmin w Powiecie Brzeskim. Niestety w wielu przypadkach turyści napotykają na zapomniane i zaniedbane obiekty, które miały służyć ich wygodzie w trakcie wędrówki.

Od czytelnika otrzymaliśmy materiały video oraz zdjęcia na temat dwóch wiat turystycznych, które przestały spełniać swoją pierwotną funkcję. Wspomniane wiaty dogorywają wśród śmieci, a oprócz tego stanowią nie najlepszą wizytówkę.

– Obiekty małej architektury powinny być odpowiednio konserwowane i  na bieżąco naprawiane. Słońce, deszcz, śnieg i wiatr potrafią być bezwzględne dla nawet najlepiej zabezpieczonych obiektów – mówi nasz informator.

Niestety sporym problemem oprócz zęba czasu który nadwyrężył wiaty jest nieodpowiednie zachowanie turystów. W materiale jaki otrzymaliśmy widzimy olbrzymie ilości śmieci: butelek, puszek, petów i różnej maści opakowań. Razem to wszystko stanowi przygnębiający widok.

Widoczne na zdjęciach zaniedbania w kwestii utrzymania i bieżącej eksploatacji wymagają podjęcia szybkich i kompleksowych działań modernizacyjnych zmierzających do poprawy estetyki i funkcjonalności wiat. Szczególnie że sezon turystyczny wkrótce się rozpocznie…


IB

VIDEO

Galeria zdjęć

blank

Podobne artykuły

Sprawdź również
Close
Back to top button