ADV
Wiadomości

Uroczysta Sesja Rady Gminy Dębno połączona z wręczeniem medali dla najzdolniejszych uczniów

Podczas uroczystej sesji Rady Gminy Dębno, która odbyła się we wtorek 31 sierpnia na Hali Widowiskowo–Sportowej w Dębnie, włodarz gminy wręczył stypendia najlepszym uczniom za rok szkolny 2020/2021.

W tym roku nagrodzonych zostało 43 najzdolniejszych uczniów w gminie. Otrzymali oni stypendia za całoroczną pracę i uzyskane wyniki w kategoriach: wysokie wyniki w nauce, szczególne osiągnięcia sportowe, artystyczne i naukowe. Podczas uroczystej Sesji odbyło się również wręczenie dwóm nauczycielom aktów nadania stopnia awansu zawodowego na stopień nauczyciela mianowanego. Stypendia oraz akty nadania stopnia awansu wręczył Wiesław Kozłowski Wójt Gminy Dębno, Jacek Szklarz – wicewójt oraz Piotr Matura Przewodniczący Rady Gminy, którzy gratulowali uczniom zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy oraz życzyli wszystkim stypendystom powodzenia w rozpoczynającym się właśnie roku szkolnym, a nauczycielom, aby w dalszym ciągu doskonalili się w swoim zawodzie.

Po części uroczystej nastąpiła część robocza Sesji, której głównym celem było podjęcie przez radnych uchwał m.in. w sprawie przyjęcia Strategii Rozwoju Gminy Dębno na lata 2021-2030. Ponadto wprowadzono zmiany w uchwale budżetowej na 2021 rok oraz zmiany w wieloletniej prognozie finansowej.

ug

blank

Podobne artykuły

Back to top button