ADV
EdukacjaWiadomości

Uroczystość nadania sztandaru brzeskiej „Jedynce”

Zapisały się kolejne karty w kronikach Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Królowej Jadwigi w Brzesku. 6 czerwca 2024 r. w najstarszej brzeskiej placówce oświatowej odbyła się uroczystość poświęcenia i przekazania sztandaru, pozyskanego dzięki wielkiemu zaangażowaniu rodziców uczniów.

Sztandar to znak tożsamości i wspólnoty. Symbolizuje zjednoczenie sił, umysłów i dążeń. Widniejący na nim napis „Prawda, nauka, praca” oraz sylwetka patronki szkoły, św. Królowej Jadwigi, przypominają o wartościach, które powinny kształtować młodych ludzi.

W przemówieniu Dyrektora szkoły, Piotra Podłęckiego wybrzmiały słowa wdzięczności oraz radości:

– Rekonstrukcja szkoły to zasługa wielu osób, które nie zwątpiły w słuszność odtworzenia dawnej szkoły podstawowej. Jej historia trwa nadal i jeszcze wiele pokoleń w tych murach będzie zdobywać wiedzę oraz kultywować nasze piękne i zaszczytne tradycje.

Podniosłym i wzruszającym momentem było przekazanie sztandaru przez przedstawicieli Rady Rodziców oraz ślubowanie uczniów. Całą uroczystość uświetniła część artystyczna, ukazująca życie św. Królowej Jadwigi, dostojnie zaprezentowana przez młodych aktorów.

Foto, video, tekst – Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Królowej Jadwigi w Brzesku

VIDEO

Galeria zdjęć

blank blank blank blank blank blank blank

blank

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Back to top button