ADV
blank
Kultura

W brzeskiej bibliotece można wypożyczać czytniki ebooków

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku zachęca do wypożyczania czytniki e-booków. Od kilku lat biblioteka zapewnia bezpłatny dostęp do najbardziej popularnych baz e-booków w Polsce (m.in. Legimi, Empik Go i Ibuk libra), a teraz w ofercie pojawiła się możliwość wypożyczania czytników książek elektronicznych. Dostępny jest model  Kindle Paperwhite 4.

Urządzenia umożliwiające czytanie nieograniczonej liczby książek bez konieczności noszenia ich ze sobą. Technologia e-papieru oraz możliwość regulowania wielkości czcionki, kontrastu i jasności sprawia, że czytniki nie męczą wzroku, a wygląd strony bardzo przypomina tę tradycyjną, papierową.

Z usługi mogą skorzystać wyłącznie osoby pełnoletnie, posiadające kartę biblioteczną Wadowickiej Biblioteki Publicznej i nie mające zobowiązań finansowych wobec biblioteki. Przy wypożyczeniu czytnika e-booków biblioteka pobiera od czytelnika kaucję w wysokości 100 zł.

Na dostępnym do wypożyczenia czytniku dostepne są ebooki oferowane przez portal Legimi.

Pełen regulamin dotyczący wypożyczania czytników e-booków dostepny jest na stronie internetowej brzeskiej biblioteki <==

PiMBP w Brzesku / IB

blank

Podobne artykuły

Back to top button