ADV
1
Sport
Trending

W Brzesku rozegrano X Turniej Sędziów Piłkarskich / zdjęcia

W minioną sobotę – 3 lipca 221 r. 9 zespołów reprezentujących kolegia sędziów z małopolski i podkarpacia wzięło udział w X Turnieju o Puchar Burmistrza Brzeska.

– Bardzo cieszymy się, że udało się kontynuować tę tradycję, rozpoczętą w 2009r. przez ówczesnego przewodniczącego Mariusza Stolarza i jednocześnie po przerwie związanej z pandemią zorganizować pierwszy turniej sędziów w naszym regionie – czytamy na profilu Kolegium Sędziów Brzesko.

W tym roku na turnieju zameldowały się ekipy z: Kolegium Sędziów Bochnia, Kolegium Sędziów Piłki Nożnej w Dębicy, Kolegium Sędziów Gorlice, Kolegium Sędziów MZPN Kraków, Kolegium Sędziów Krosno, Kolegium Sędziów Nowy Sącz, Kolegium Sędziów Rzeszów, Kolegium Sędziów Tarnów i oczywiście my w roli gospodarzy.

Swoją obecnością zaszczycił nas również nowo wybrany przewodniczący KS MZPN – Jakub Ślusarski i wielu zaproszonych gości.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy (pięcio- i czterozespołową). W fazie grupowej w 16 spotkaniach padło 35 bramek. W grupie A tryumfowało Brzesko, na 2. miejscu uplasowało się Krosno, a dalej kolejno Gorlice, Tarnów i Bochnia. W grupie B zwyciężyli sędziowie z Krakowa zostawiając za plecami Nowy Sącz, Rzeszów i Dębicę.

Wszystkie wyniki fazy grupowej:
Brzesko-Bochnia 1-1, Tarnów-Gorlice 0-1, Kraków-Rzeszów 2-0, Nowy Sącz-Dębica 4-1, Brzesko-Krosno 1-0, Bochnia-Tarnów 0-2, Nowy Sącz-Kraków 0-1, Gorlice-Krosno 0-1, Brzesko-Tarnów 2-0, Rzeszów-Dębica 1-0, Bochnia-Gorlice 0-2, Tarnów-Krosno 2-2, Nowy Sącz-Rzeszów 2-1, Kraków-Dębica 2-2, Brzesko-Gorlice 1-0, Bochnia-Krosno 0-3.

Formuła fazy pucharowej sprawiła w tym roku nie lada niespodziankę. W meczach ćwierćfinałowych z turniejem pożegnali się tryumfatorzy obu grup eliminacyjnych. Gospodarze ulegli Dębicy tracąc bramkę w ostatniej akcji meczu, a Kraków niespodziewanie poległ w meczu z reprezentantami Tarnowa. Dębica, która zdobyła w rozgrywkach grupowych tylko jeden punkt, po pokonaniu Brzeszczan rozkręciła się na dobre i po dwóch kolejnych zwycięstwach podniosła Puchar Burmistrza Brzeska. We finale nasi przyjaciele z podkarpacia pokonali Nowy Sącz 2-0. W meczu „o brąz” Krosno zostawiło w pokonanym polu Tarnów.

Wyniki fazy pucharowej:
Brzesko-Dębica 0-1, Krosno-Rzeszów 2-0, Gorlice-Nowy Sącz 2-3, Tarnów-Kraków 1-0, Dębica-Krosno 2-1, Nowy Sącz-Tarnów 1-0, Krosno-Tarnów 1-0, Dębica-Nowy Sącz 2-0

Po zakończeniu rozgrywek przystąpiliśmy do rozdania nagród. Organizatorzy postanowili uhonorować wszystkie zespoły spoza pierwszej czwórki ex aequo 5. miejscem. Zawodnicy najlepszych trzech ekip odebrali pamiątkowe medale oraz puchary. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Patryka Augustyna z KS Krosno, najlepszym bramkarzem – Jakuba Dybowskiego z KS Dębica, a królem strzelców został reprezentant Nowego Sącza – Mariusz Ciężobka. Nagrodę fair play otrzymał Mariusz Ocieczek z KS Kraków. Uhonorowani zostali także człowiek-instytucja MZPN – Andrzej Rosadziński oraz arbiter – Krzysztof Pietras.

Przed oficjalnym zakończeniem turnieju miał miejsce jeszcze jeden bardzo miły moment. Przewodniczący KS Dębica – Krzysztof Lipczyński – swój zwycięski medal przekazał na ręce Andrzeja Rosadzińskiego, jako podziękowanie dla niego za wieloletnią pracę w MZPN i wyraz wsparcia od całej rodziny sędziowskiej.

– W tym miejscu jeszcze raz dziękujemy zespołom i gościom za przybycie na nasz jubileuszowy turniej i wspólne stworzenie miłej i przyjacielskiej atmosfery, zwycięzcom gratulujemy i mamy nadzieję na kontynuację naszej imprezy w przyszłych latach. Dziękujemy również licznemu gronu sponsorskiemu, bez którego nie moglibyśmy jej zorganizować – czytamy na profilu facebookowym Kolegium Sędziów Brzesko.

SPONSORZY GŁÓWNI:

Burmistrz Brzeska Tomasz Jan Latocha, Pizzeria Soprano i Podokręg Piłki Nożnej w Brzesku (www.mzpnpbrzesko.pl)
oraz
Albert Opakowani
Anapol Piotr Pacura
Art-dekor kwiaciarnia kwiaty Tarnów
Artdent
Auto Servis Sikora
Biznes i Turystyka- biuro podróży
Browar Okocim
BUMAT Jerzy Rybicki Materiały Budowlane.
Centrum Wykończenia Wnętrz Bart-Box
Centrum Zaopatrzenia Rolnictwa „BAKUTIL” S.C.
Climax NET
Fab-druk
F.H Kasia i Tomek Sprzęt Ogrodniczy Elektronarzędzia
Firma Handlowo-Usługowa NetCom Piotr Duśko
Firma Handlowo-Usługowo-Transportowa „Romex” Roman Baniak
Forever King
Galeria Wnętrz HOMEA
Hotel i Gospoda Pod Kamieniem
Joanna Hamielec photography
Krakowski Bank Spółdzielczy oddz. w Bochni
Krakowski Bank Spółdzielczy oddz. w Szczurowej
Lucrum Alkohole – Napoje Brzesko
Marsell
Pomoc Drogowa Tarnów Bracia Kural Sufczyn
Progres Displays – Systemy wystawiennicze
PROSTER
Serwis OPON PUMA Tworkowa Andrzej Sromek
Serwis Samochodowy ORION
SowaReklamy
Starostwo Powiatowe Brzesko – Powiat Brzeski
Studio Reklamy i Nadruku Max-Media Sp z oo
Tartak Sosna Krzysztof Milewski
Technics Metal
Wykonywanie Ogrodzeń Kraj Mateusz
Wylęgarnia Indyków Marek Górski
Zubello Szkółka Piłkarska


Kolegium Sędziów Brzesko

Podobne artykuły

Back to top button