ADV
EdukacjaPowiat BocheńskiWiadomości
Trending

W CKZiU w Łapanowie powstała klasa pożarnicza

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie i Państwowa Straż Pożarna w Bochni podpisały porozumienie o współpracy. To partnerstwo otwiera nowe możliwości dla uczniów, łącząc edukację teoretyczną z praktyką.

Jednym z kluczowych elementów tej współpracy jest udział st. kpt. Mateusza Satoły, który będzie prowadził zajęcia praktyczne. Dzięki jego doświadczeniu oraz praktycznym umiejętnościom uczniowie z klasy I Technikum Budowlanego będą mogli zdobyć unikalne doświadczenie, przygotowując się do przyszłej kariery w służbie publicznej. Uczniowie, którzy ukończą tę patronacką klasę, otrzymają dodatkowe punkty przy rekrutacji do Państwowej Straży Pożarnej.

To nie tylko doskonała motywacja dla naszych uczniów, ale także potwierdzenie wartości tej współpracy dla społeczności lokalnej. Jesteśmy przekonani, że ta współpraca przyniesie wiele korzyści zarówno naszym uczniom, jak i społeczności lokalnej. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym stronom i liczymy na owocną współpracę w dążeniu do wspólnego celu – bezpiecznej przyszłości naszej społeczności wyjaśnia Ryszard Drożdżak Wicestarosta.

Dokument podpisali dyrektor szkoły, Jarosław Marzec, oraz komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Bochni, bryg. Jacek Ryncarz w obecności wicestarosty bocheńskiego Ryszarda Drożdżaka

W uroczystości uczestniczyli także wójt gminy Łapanów, Andrzej Śliwa, st. kpt. Mateusz Satoła, uczniowie klasy I TBs wraz z wychowawcą Alicją Banat oraz opiekunem grupy Celiną Jacewicz.

sp

Podobne artykuły

Back to top button