ADV
EdukacjaReligia
Trending

W Jadownikach rozstrzygnięto ogólnopolski konkurs

W miejscowej szkole rozstrzygnięto Ogólnopolski Konkurs Plastyczny na znaczek XXIII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę.

Galeria zdjęć / Tarnowski Gość Niedzielny <==

W tym roku pielgrzymka odbędzie się po raz 23.

– Mamy zawsze taką dwudniową pielgrzymkę ogólnopolskiej rodziny szkół przed Dniem Papieskim. W tym roku także będzie – mówi Tomasz Wietecha, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im św. Jana Pawła II i kard. Stefana Wyszyńskiego w Jadownikach koło Brzeska.

Spotkania integracyjne w ramach placówek Jana Pawła II odbywają się w ramach rodzin diecezjalnych.

– Ta pielgrzymka jest w ramach ogólnopolskiej rodziny szkół najpowszechniejszym, największym wydarzeniem. Każdego roku zmieniają się szkoły, które prowadzą tę pielgrzymkę, zmienia szkoła która organizuje konkurs, jak ten plastyczny, na logo, znaczek pielgrzymki.

Szkół w całej Polsce jest wiele, ponad tysiąc, więc trudno jest organizować na przykład rozgrywki sportowe dla uczniów, ale przygotowując pielgrzymkę, konkurs graficzny, na który można prace nadesłać, na którego rozstrzygnięcie nie trzeba przyjeżdżać z drugiego końca Polski, zrobić jest względnie łatwo – mówi dyr. Wietecha.

W tym roku diecezjalna Rodzina Szkół im św. Jana Pawła II, organizuje doroczną pielgrzymkę. Bezpośrednio zaangażowane są szkoły ze Skrzyszowa koło Tarnowa, z Gołkowic koło Starego Sącza, z Jadownik.

Konkurs zorganizowany przez szkołę w Jadownikach patronatem objęli biskup radomski Marek Solarczyk, biskup tarnowski Andrzej Jeż, Ministerstwo Edukacji i Nauki, Małopolski Kurator Oświaty, Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita i Marszałek Małopolski Witold Kozłowski, a także władze samorządowe Brzeska i powiatu.

Sponsorami nagród (za pierwsze miejsce zwycięzca otrzymał laptop) byli: Centrum Jana Pawła II w Krakowie, Wydawnictwo „Biały Kruk”, i firma „Granit”, fundator głównej nagrody.

Nagrodę główną otrzymała Milena Hamela z kl. 6 Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzeźnicy koło Dębicy.

Nagrody w kategorii przedszkole i klasy 1 do 3 szkoły podstawowej zdobyli:

1. Piotr Chodkowski z Warszawy

2. Zofia Matyjasiak z Suwałk

3. Emilia Chyła z Gorzyc

Nagrody w kategorii klasy 4 do 8 szkoły podstawowej:

1. Kinga Poszytek z Hańska Pierwszego

2. Kinga Konstanty z Gnojnika

3. Laura Mazij z Długołęki

Nagrody w kategorii szkoły średnie:

1. Wiktor Kozdroń z Sanoka

2. Amelia Konera z Brodnicy

GRZEGORZ BROŻEK
Foto Gość

blank

Podobne artykuły

Back to top button