ADV
Religia

W kościele w Wojakowej stanęła choinka… covidowa / zdjęcia

W kościele w Wojakowej stanęła choinka… covidowa, a na niej znalazły się ozdoby w maseczkach, przedstawiające budowę koronawirusa, ale także szczepionki i leki zwalczające chorobę. Takie ozdoby przygotowały  dzieci uczestniczące w Roratach w tamtejszej parafii.

Pomysłodawcą tej nietypowej inicjatywy jest miejscowy proboszcz ks. Józef Nowak. Zaproponował dzieciom uczestniczącym w Roratach przygotowanie ozdób choinkowych nawiązujących do epidemii, w której przyszło nam spędzać tegoroczne święta. Na nich także dzieci zapisały swoje postanowienia adwentowe.

W ten sposób powstały jedyne w swoim rodzaju choinkowe dekoracje – aniołki z maseczek, krasnale w maseczkach, bombki w kształcie koronawirusa, ale także szczepionki i leki zwalczające chorobę, jaką on wywołuje.

Oczywiście, by zminimalizować ryzyko zakażenia się wirusem przez dzieci, Roraty odbywały się dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Na ich zakończenie choinka została przystrojona niepowtarzalnymi ozdobami. Każde dziecko otrzymało zdjęcie na pamiątkę tych wyjątkowych Rorat.

Galeria zdjęć <==

BS / TGN

Podobne artykuły

Back to top button