ADV
Powiat BocheńskiWiadomości
Trending

W niedzielę wojskowe święto na bocheńskim Rynku

Już w niedzielę 24 września na mieszkańców Bochni i zapewne okolicznych miejscowości czekają nie lada atrakcje, związane z zaplanowanym na ten dzień świętem 21 Batalionu Logistycznego z Rzeszowa, którego obecność już na stałe wpisuje się w pejzaż miasta.

Święto jednostki jest najważniejszym dniem w roku dla jej oficerów i żołnierzy. Przyjeżdżając w gościnne progi Ziemi Bocheńskiej podhalańczycy dają wymówmy dowód, że wśród jej mieszkańców czują się po prostu dobrze.

Święto batalionu rozpocznie się od pikniku wojskowego na płycie bocheńskiego Rynku, który zacznie się o godz. 10.00. Każdy, nie tylko miłośnik militariów, powinien znaleźć coś interesującego dla siebie.

Będzie można zobaczyć, ale i dotknąć sprzęt i wyposażenie współczesnego żołnierza, będzie sporo pojazdów wojskowych, wśród nich najcięższe, pancerne kolosy. Dla dzieci przewidziane są różne gry i zabawy, a dla wszystkich przepyszna, świeżo gotowana grochówka i niespodzianka – chleb, wypiekany w wojskowej piekarni.

Centralnym punktem święta będzie uroczystość na Rynku o godz. 15.00, dokąd logistycy w mundurach dotrą prosto z Bazyliki  św. Mikołaja, gdzie specjalnie dla nich będzie odprawiona msza św. Punktem kulminacyjnym będzie defilada pododdziałów pieszych i pojazdów ulicami miasta, przewidziana ok. godz. 16.00. Zakończenie święta planowane jest na godz. 18.00.

Zapraszamy, będzie się działo!
Wydarzenie jest wspólnym przedsięwzięciem 21 Batalionu Logistycznego, Starostwa Powiatowego w Bochni oraz Urzędu Miasta Bochnia.

Program:
godz. 13.30 – Bazylika św. Mikołaja – msza  św. w intencji żołnierzy i oficerów Batalionu
godz. 14.45 – przejście na Rynek
godz. 15.00 – uroczysty apel
godz. 16.00 – defilada pododdziałów pieszych i pojazdów wojskowych

Wydarzenia towarzyszące – piknik wojskowy
godz. 10.00 – 14.00 oraz 16.00 – 18.00
– prezentacja wyposażenia i uzbrojenia wojskowego
– wystawa statyczna pojazdów lekkich i pancernych Wojska Polskiego
– animacje dla dzieci
– wojskowa grochówka
– piekarnia polowa

PLAKAT

blank

sp

blank

Podobne artykuły

Back to top button