ADV
Wiadomości
Trending

W Okocimiu grasuje podpalacz! Zniszczona została koparka warta ponad 100 tys złotych

W nocy z piątku na sobotę 5/6 listopada 2021 r. Komenda Powiatową Policji w Brzesku została powiadomiona o pożarze koparki, która stała zaparkowana na terenie budowy w miejscowości Okocim.

Na miejscu policjanci wykonali czynności procesowe i w tej sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze w sprawie o przestępstwo z art. 288 § 1 k.k. które będzie prowadzone przez Komendę Powiatową Policji w Brzesku.

– Wstępna wartość strat została oszacowana na kwotę ponad 100 tys złotych. Niestety w chwili obecnej przez wzgląd na dobro toczącego się postępowania więcej szczegółów podać nie mogę. – mówi aspirant sztabowy Grzegorz Buczak.

Zgodnie z Art. 288. Kodeksu Karnego – Zniszczenie cudzej rzeczy § 1. Kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Dodatkowe światło na sprawę rzuca wpis zamieszczony na profilu facebookowym miejscowości Okocim.

– W nocy z piątku na sobotę spłonęła już druga maszyna budowlana. To już chyba nie przypadek. Jeżeli ktoś ma informacje, które pomogły by ustalić „sprawców” tego zdarzenia prosimy o kontakt.

Godz. 24 – 3 z piątku na sobotę okolice tzw. Dworu w Okocimiu – czytamy w mediach społecznościowych.

Osoby posiadające informacje przydatne do ustalenia sprawcy podpalenia koparki proszone są o kontakt z Komendą Policji w Brzesku.

Ib

Podobne artykuły

Back to top button