ADV
Religia
Trending

W piątek wejście 41 Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę

Kilka tysięcy pątników z diecezji tarnowskiej zakończy w piątek 25 sierpnia 2023 r. wędrówkę w 41. Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej na Jasną Górę. Pielgrzymi mieli do przebycia ponad 200 km w ciągu 9 dni marszu.

W ostatnim dniu przed pielgrzymami jeszcze około 20 km.

O godz. 14 w dniu 25 sierpnia rozpocznie się wejście grup Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, przed obraz Matki Bożej Częstochowskiej.

Nasz kolega redakcyjny – Andrzej Gruca przeprowadzi transmisję z wejścia pielgrzymów z brzeskiej grupy. Zapraszamy do śledzenia transmisji na naszym profilu facebookowym <==

Wiele parafii z regionu organizuje wyjazdy autokarowe do Częstochowy aby wspólnie powitać jej uczestników.

A jak wyglądała tegoroczna edycja pielgrzymki możemy się przekonać śledząc m.in. profil facebokowy grupy nr 8 z Brzeska <==

O Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej 

Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę to wydarzenie, które od 41 lat mobilizuje wszystkich tych, którzy chcą przeżyć szczególne „rekolekcje w drodze”. Pielgrzymka łączy w sobie trudy marszu z modlitwą w niezliczonych intencjach oraz możliwość spotkania niezwykłych ludzi, a zwłaszcza odnowienie przyjaźni z największym Przyjacielem i doświadczenie miłości oraz opieki Jego Matki. Udział w Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej to pokonywanie drogi w sensie dosłownym – fizycznym, tej mierzonej kilometrami, dążącej do sanktuarium Jasnogórskiej Pani, a także, a nawet przede wszystkim drogi w sensie duchowym, czyli ukierunkowanie całego swojego życia na Jezusa i pójście za Nim. Pielgrzymowanie to odzwierciedlenie naszego ziemskiego życia, naszego wędrowania w kierunku życia wiecznego – do domu Ojca. Tarnowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę jest jednym ze sposobów głoszenia Ewangelii. Trzeba bowiem pamiętać, że jest ona formą rekolekcji z Mszą Świętą, naukami i nieustanną modlitwą. Jej wspólnotowość daje też wiele okazji do natychmiastowej weryfikacji autentyczności swojego życia duchowego.

Tarnowskie pątnictwo swoją historią sięga 1982 roku. Każdego lata, w dniach 17 – 25 sierpnia, na Jasną Górę podąża niezliczona rzesza pielgrzymów. Są oni podzieleni na 25 grup, formowanych przy wyznaczonych parafiach Diecezji Tarnowskiej. Od Krynicy i Krościenka, przez Nowy Sącz, Tarnów, po Mielec i Dębicę, wierni ziemi tarnowskiej łączą się w drodze do Matki Częstochowskiej. I choć dla wielu pobudki do wyruszenia na pielgrzymi szlak są różne, cel pozostaje niezmienny. To podjęcie osobistej próby pogłębienia swojej relacji z samym Jezusem poprzez – niejednokrotnie ciężką – wędrówkę przed Tron Matki Najświętszej – Królowej Polski.

foto: Maciej Mazur

IB

blank

Podobne artykuły

Back to top button