ADV
WiadomościWideo
Trending

W Porębie Spytkowskiej spłonął autobus MPK / 28 maja 2020 r. / video

W czwartek 25 maja 2020  r. w godzinach popołudniowych w Porębie Spytkowskiej (Gmina Brzesko) doszło do pożaru autobusu MPK. Spłonął niskopodwoziowy autobus marki MAN o nr bocznym 08. Niestety pożar postępował bardzo szybko i mimo użycia gaśnicy cały autobus zajął się ogniem. W efekcie strażacy dogasili wypaloną konstrukcję.

Do zdarzenia doszło na ul. Tęczowej. W autobusie realizującym kurs na linii nr 3 (Brzesko – Poręba Spytkowska) w komorze silnikowej wybuchł pożar, a następnie przedostał się do wnętrza. Pomimo podjętej akcji gaśniczej autobus doszczętnie spłonął. Wg informacji jakie uzyskaliśmy – nie ma osób poszkodowanych, a wszyscy pasażerowie oraz kierowca bezpiecznie opuścili pojazd.

Działania gaśnicze prowadziły strażacy z PSP Brzesko oraz OSP Poręba Spytkowska. Ze względu na charakter zdarzenia strażacy działali z użyciem środków ochrony dróg oddechowych. Na miejscu działania prowadziła również Policja. Trwa ustalanie przyczyn pożaru.

 

Do podobnego zdarzenia doszło w 2018 r. Wtedy w miejscowości Mokrzyska również spłonął autobus brzeskiego MPK. Pisaliśmy o tym artykule:

Mokrzyska / Pożar autobusu MPK / 19 czerwca 2018 r. <==

Dziękujemy naszym czytelnikom za nadesłane materiały i informacje.

foto nadesłane

video – czytelniczka N.

IB

Zdjęcia

foto – czytelniczka N.

foto nadesłane

blank

Podobne artykuły

Back to top button