ADV
Wiadomości
Trending

W Szczurowej starszy mężczyzna spadł z drzewa. Doszło do zatrzymania krążenia / 24 czerwca 2023 r.

Około godziny 17 w sobotę 24 czerwca 2023 r. na jednej z posesji w miejscowości Szczurowa doszło do nieszczęśliwego wypadku. Starszy mężczyzna w wieku około 70 lat spadł z drzewa. Doszło u niego do zatrzymania krążenia.

Na miejscu działania prowadzili strażacy z PSP Brzesko wraz z druhami z OSP Szczurowa. Na miejsce zadysponowano Zespół Ratownictwa Medycznego oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego #Ratownik6.

Przybyłe na miejsce służby podjęły resuscytację krążeniowo-oddechową. Po przywróceniu funkcji życiowych mężczyzna został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Tarnowie.

– Po dotarciu na miejsce, u mężczyzny ratownicy rozpoznali Nagłe Zatrzymanie Krążenia i rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową z wykorzystaniem defibrylatora AED.

Po dotarciu na miejsce ZRM oraz załogi śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego u pacjenta wdrożono Medyczne Czynności Ratunkowe, w skutek czego udało się przywrócić spontaniczne krążenie, a mężczyzna został przetransportowany do szpitala – relacjonują druhowie z OSP Szczurowa.

 


foto: OSP Szczurowa – zdjęcie ilustracyjne

IB

Podobne artykuły

Back to top button