ADV
Wiadomości
Trending

W weekend kiermasze dla Marcelka Kubali z Jadownik – lista / 13-14 marca 2021 r.

Trwa kolejny, piąty z kolei weekend gdy w całym regionie trwają kiermasze i akcje charytatywne dla Marcelka Kubali. Zebranie blisko 8 milionów złotych na transplantacje wątroby Marcelka to olbrzymie wyzwanie. Jak do tej pory udało się zebrać blisko 6 mln zł. Jednak warunkiem przeprowadzenia operacji jest zgromadzenie pełnej kwoty.

Dlatego też po raz kolejny odbędą się, podobnie jak w minione weekendy kiermasze i wydarzenia charytatywne. Ludzie dobrej woli z Powiatów Brzeskiego, Tarnowskiego i Bocheńskiego wytrwale gromadzą każdą złotówkę i nawet na moment się nie poddają.

Od 27 lutego Marcelek przebywa w Chicago, gdzie ma zaplanowane badania i konsultacje medyczne. Ze względu na stan zdrowia chłopca jego rodzice podjęli decyzje o jak najszybszym wylocie. Prowadzone badania są wyczerpujące i męczące, ale chłopiec dzielnie je znosi.

Kiermasze słodkości i różnych przysmaków oraz rękodzieła przygotowane m. in. przez członkinie Kół Gospodyń Wiejskich oraz ludzi dobrej woli odbędą się m. in. w w sobotę 13 i niedzielę 14 marca 2021 r. Poniżej zamieszczamy listę miejsc gdzie będą odbywały się kiermasze.

Jeżeli jakiegoś wydarzenia nie ma na liście – prosimy informację na adres redakcji (redakcja@informatorbrzeski.pl) lub za pośrednictwem naszego facebooka w wiadomości prywatnej <==

Jednocześnie trwają licytacje internetowe, z których całkowity dochód zostaje bezpośrednio wpłacany na zbiórkę pieniężną na portalu siepomaga.pl.

Grupa Pomóżmy Małemu Wielkiemu Marcelkowi <==  Prosimy wszystkich, którzy chcą i mogą wesprzeć małego Marcelka o dołączenie do grupy.

Serdecznie zachęcamy do wsparcia tych inicjatyw i włączenie się chociażby przez najmniejszy datek, zakup prezentu na Wielkanoc, udział w licytacji czy też zakup smakołyków.

Powiat Brzeski

Domosławice

Niedziela 14 marca. Kiermasz ciast oraz zbiorka do puszek obok dolnego parkingu przy kościele w Domosławicach od godz. 8.00 do wyczerpania zapasów.

Gnojnik

Niedziela 14 marca. Kiermasz ozdób wielkanocnych (palmy, ozdoby wielkanocne, rękodzieło) oraz zbiorka do puszek. Przed kościołem MB Fatimskiej w  Gnojniku od godz. 8.00 do 13.00.

 

Powiat Bocheński

Bochnia (Miasto Bochnia)

W sobotę 13 marca, od godziny 9:00 , odbędzie się kiermasz ciast w Bochni – przy parafii Świętego Mikołaja, plac Świętej Kingi 9.

foto: Bogusław Hajduk

IB

Podobne artykuły

Back to top button